Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wycieczka do Biskupina

Wycieczka do Biskupina

17 września 2019 r. dla uczniów starszych klas naszej szkoły została zorganizowana jednodniowa wycieczka do Biskupina pod opieką nauczyciele p. M.Borowy, p. M. Adamczyki p. I.Konieczyńskiej i p.A. Sulińskiej.

Biskupin to bardzo ciekawe miejsce pięknie położone nad Jeziorem Biskupińskim.

Na półwyspie tego jeziora znajduje się osada obronna związana z ludnością kultury łużyckiej, założona ok. roku 740 p.n.e. Jest to największa w Europie ekspozycja osady warownej z początku epoki żelaza. Na pierwotnej wyspie powstała osada, którą w czasie największego rozkwitu mogło zamieszkiwać od 900 do 1200 osób. Wyspa otoczona jest falochronem (ok. 30000 pali drewnianych wbitych w dno jeziora pod kątem 45%) oraz wałem drewnianym o wysokości 6 m, wypełnionym kamieniami i piaskiem. 

To wszystko mogliśmy zobaczyć!

Co roku we wrześniu Muzeum w Biskupinie staje się miejscem festynu archeologicznego, na który zjeżdżają tysiące gości z całej Polski i Europy.

XXV FESTYN ARCHEOLOGICZNY połączył wątki tematyczne z poprzednich Festynów

Przenieśliśmy się nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni. Odwiedziliśmy Japonię, starożytny Egipt, Grecję i Rzym. Zobaczyliśmy niezwykłych Celtów, wojowniczych Wikingów i tajemniczych Bałtów. Byliśmy nawet w indiańskiej wiosce. Nie zabrakło walk wojowników, pokazów mody, degustacji dawnych potraw, tańca i muzyki z różnych epok i kultur. 

Mieliśmy też okazję przejechać się kolejką wąskotorową do Wenecji. Niestety tam zastało nas prawdziwe oberwanie chmury i nie udało się nam zwiedzić Muzeum Kolei Wąskotorowej.

Wyjazd był bardzo udany i czas minął nam niespostrzeżenie, a nawet go trochę zabrakło na skorzystanie ze wszystkich atrakcji.akcji. 

Data dodania: 2019-11-28 21:46:45
Data edycji: 2019-12-01 22:01:49
Ilość wyświetleń: 635

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje