Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Rowerem na Potrzymiech

Rowerem na Potrzymiech

Półwysep Potrzymiech jest dobrze znany uczniom Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Rusinowie. Niektórzy z nich są przecież mieszkańcami pobliskiego Ostrówka. Jednak nawet to, co teoretycznie znane, może nas czasami pozytywnie zaskoczyć. I tak było właśnie tym razem. Bo co innego pojechać tam samochodem, a co innego pojechać... rowerem!

Takie atrakcje dla dzieci klas V – VII były możliwe dzięki uprzejmości i zaangażowaniu przedstawicieli Kruszwickiego Klubu Turystyki Rowerowej ,,Goplanie”, którzy zaplanowali   trasę rajdu i zadbali w jego trakcie o bezpieczeństwo uczniów.

Rajd rowerowy z Rusinowa na Półwysep Potrzymiechstał się okazją nie tylko  do podziwiania przyrody, czy przeprawy promowej ale także przypomnienia zasad ruchu drogowego. Przyjemne z pożytecznym łączył czas spędzony w Ośrodku Edukacji Ekologicznej NPT, czyli popularnej ,,Rysiówce”, gdzie ciekawostkami dotyczącymi flory, fauny i kultury regionu podzieliła się z uczniami niezawodna pani Dorota.

Ruch połączony ze zdobywaniem wiedzy jest nie tylko gwarancją dobrej zabawy   ale także doskonałym sposobem spędzania czasu.

Data dodania: 2024-06-11 09:19:54
Data edycji: 2024-06-11 09:27:32
Ilość wyświetleń: 44

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje