Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

 Dnia 28 listopada odbyło się w naszym przedszkolu  Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. Uroczystość odbyła się w obecności pani Dyrektor,  rodziców, uczniów klas młodszych i ich wychowawców.

Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Był to również ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.  Dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności w inscenizacji „Chory kotek”,  śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze.
   Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci. Wszystkie dzieci  po każdym przeczytanym przez panią Dyrektor  zdaniu, powtarzały słowa: ,,przyrzekamy”. A przyznać trzeba, iż tym słowem, wiele obiecały. Otóż: będą zawsze grzeczne, ze smakiem będą zjadały wszystkie posiłki w przedszkolu, będą miłe i koleżeńskie wobec rówieśników i godnie będą reprezentowały swoje przedszkole. Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci nadszedł czas na „ceremonię” pasowania. Pani Dyrektor  przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenie  słów: ,, Pasuję Cię na przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz kubek ze swoim zdjęciem i pamiątkowym napisem. Kubki ufundowała Rada Rodziców, natomiast rodzice przedszkolaków ufundowali wszystkim dzieciom podkładki do śniadania oraz słodkie upominki.

 Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych, zawsze wzrusza rodziców i cieszy dzieci.

Przedszkolaki! Życzymy Wam dużo radości i szczęścia nie tylko w dniu dzisiejszym, ale przez cały czas, kiedy będziecie przedszkolakami, bo jest to najbardziej beztroski, radosny i okres w życiu każdego człowieka.

Data dodania: 2019-12-02 20:40:29
Data edycji: 2019-12-02 20:44:05
Ilość wyświetleń: 1132

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje