Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Co słychać u przedszkolaków?

Co słychać u przedszkolaków?

W październiku i wrześniu  najmłodsi z pewnością nie nudzili się – wzięli udział  w wielu imprezach i akcjach. Oto najważniejsze z nich:

16.09.2022 – SPRZĄTANIE ŚWIATA – najmłodsi po przypomnieniu zasad segregacji, informacji o recyklingu, wyposażeni w worki i rękawiczki z zapałem wyruszyli w teren w celu poszukiwania śmieci. Ku miłemu zaskoczeniu worki nie były pełne; maluchy obiecały, że również i oni nie będą śmiecić.

20.09.2022 – Dzień Przedszkolaka – były wesołe zabawy, konkursy, tańce przy ulubionych przebojach, życzenia i pamiątkowe dyplomy

30.09.2022 – Dzień Chłopaka - dziewczynki nie zapomniały o swoich kolegach - nie zabrakło życzeń, słodkości i pięknych prezentów przygotowanych z pomocą mam.

3.10.2022 -  Nasze przedszkolaki włączyły się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Zabawy zaproponowane dzieciom miały je wprawić w dobry nastrój oraz wywołać dużo uśmiechu na twarzy. Przedszkolaki poznały ciekawostki dotyczące śmiechu oraz jego pozytywnego wpływu na nasz organizm, doskonaliły umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć, słuchały ,,śmiesznych bajeczek”, nie zabrakło tańców i słodkości. Przedszkolaki zaapelowały do wszystkich: Uśmiechajcie się jak najczęściej, bo z uśmiechem każdemu jest do twarzy.

4.10.2022 – Pierwsza wycieczka i to jaka – na magiczną Wyspę Perperuny. Tam najmłodsi mogli poznać i zawrzeć przyjaźnie m. in.:  z alpakami, lamami, osiołkami. Dużo frajdy sprawiło przedszkolakom karmienie czworonogów, tulenie, głaskanie. Było też wspólne ognisko i inne atrakcje – wykonywanie ,, ziemniaczanego ludzika” i  jesiennego drzewa z użyciem stempelków z ziemniaka. Już czekamy na następny wyjazd!

7.10. 2022 – Żywa lekcja przyrody –  przedszkolaki wzięły udział w zajęciach przedstawiających piękny i fascynujący świat żywych egzotycznych zwierząt. Z przejęciem, ale i podziwem poznawali m.in.: skorpiony, ptaszniki, kameleony, modliszki, karaczany. Dowiedzieli się wielu interesujących wiadomości na ich temat. Wykazali się też niemałą odwagą – nawet niektóre dziewczyny pozwoliły, by kameleon przysiadł na ich głowach!

10.10.2022 - Święto Drzewa -  w tym dniu przeważały oczywiście zajęcia związane   z tematyką drzew, poznawaniem jego budowy, znaczenia dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci rozpoznawały różne rodzaje drzew po liściach i owocach. Nie zabrakło prac plastyczno – technicznych z drzewem w roli głównej – malowania, wyklejania, wykorzystania niektórych,, darów ‘ drzew jak jarzębina, kasztany czy żołędzie do ich wykonania. Wszyscy też złożyli przyrzeczenie ,, młodego ekologa’’, że nie będą nigdy niszczyć drzew, łamać ich, oszpecać i zawsze dbać o przyrodę

13.10. 2022 – Maluchy obejrzały piękne występy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej   w Tarnówku. Popisy aktorskie , muzyczne, wokalne, wspaniałe stroje i rekwizyty naszych gości na długo pozostaną w naszej pamięci.

17.10.2022 -  Maluchy i starszaki pamiętały o nauczycielach, którzy ich uczą. Były wzruszenia, słodkości i dużo, dużo uśmiechu

20.10. 2022 - Dzień Papieski – wszyscy kochamy papieża Jana Pawła II, najmłodsi z entuzjazmem wzięli udział w apelu poświęconym jego osobie. Całej społeczności szkolnej zaprezentowali piosenkę,, Taki mały , taki duży’’ .

24.10.2022 –  ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY –z wielką uwagą  przedszkolaki wysłuchały historii dotyczącej nadania imienia naszej szkole, włączyły się  też w śpiewane pieśni i piosenki o tematyce wojskowej.

27.10.2022 – Starszaki wzięły  udział w obchodach 600 - lecia nadania praw miejskich Kruszwicy. W legendzie o Popielu wcielili się w role myszy, a Amelka i Basia popisały się piękną recytacją.

Poniżej fotorelacje z niektórych wydarzeń.

Data dodania: 2022-11-14 10:24:07
Data edycji: 2022-11-15 16:28:25
Ilość wyświetleń: 318

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje