Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Co słychać u MALUSZKÓW?

Co słychać u MALUSZKÓW?

Listopad-pochmurny, szary, osnuty mgłą… Ale nie dla MALUCHÓW! U nich obfitował w wiele różnych imprez oraz wydarzeń.     I tak:                                                                                                                                                              

8 listopada dzieci przyłączyły się do akcji ,,Śniadanie daje moc’’. Dzień ten rozpoczął się od przypomnienia zasad zdrowego odżywiania, uświadomienia jak ważne dla naszego organizmu jest spożycie śniadania. Później każdy przedszkolak wymieniał produkty, z których można skomponować zdrowe śniadanie. Propozycji było mnóstwo! Wreszcie przyszła pora na działania praktyczne. Maluchy          z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowaniu pysznych, zdrowych oraz pięknie wyglądających kanapek, którymi poczęstowali Panią dyrektor, starszaków i z apetytem degustowali je sami.  Była to z pewnością niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.

25 listopada MALUSZKI nie mogły zapomnieć o ulubionej zabawce wielu z nich – PLUSZOWYM MISIU, który właśnie tego dnia obchodzi swoje Święto. Obchody uroczystości zaczęły się od różnego rodzaju tańców na tle piosenek o misiach, niedźwiadkach , misiaczkach. Dzieci brały udział w różnorodnych konkursach, rozwiązywały zagadki  oraz rebusy związane z misiami. Wykonały też tego sympatycznego pluszaka z wyciętych z papieru kolorowych kół różnej wielkości. Nie zabrakło słodkich przekąsek ( wszak misie też je lubią ) i radosnych uśmiechów na twarzach wszystkich uczestników obchodów ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA w naszym przedszkolu.

29 listopada odbyły się ,, grupowe” ANDRZEJKI maluszków z tradycyjnymi wróżbami, ale i zabawami, konkursami no i oczywiście tańcami przy ulubionych piosenkach. Ileż to było emocji i dyskusji przy poznawaniu przyszłych zawodów, czy imion swoich sympatii… Każdy przedszkolak, który poznał już swoją przyszłość ze smakiem zajadał pyszności, o które zadbały niezawodne jak zwykle mamy  z ,,Trójki klasowej’’.

Maluszki włączyły się także do akcji charytatywnej ONKO – MIKOŁAJE organizowanej w naszej szkole. Jako pierwsze na liście darczyńców z tej grupy znalazły się: Amelka Rutkowska, Gabrysia Górska, nieco później Dorotka Woźniak i Ulka Szarowska.

Data dodania: 2021-12-10 12:13:26
Data edycji: 2021-12-13 20:24:26
Ilość wyświetleń: 426

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje