Logowanie | Rejestracja
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Dnia 14.10.2013 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela).
Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Anny Sulińskiej i pani Grażyny Paczkowskiej. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie Akademii głoś zabrała p. Dyrektor Anna Wiśniewska, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 13 stycznia 2015 - 14:52:18

ROCZNICA UTWORZENIA PODZIEMNEGO PAŃSTWA POLSKIEGO Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Światowego związku Żołnierzy Armii Krajowej zorganizowano w całej Polsce obchody Podziemnego Państwa Polskiego. Tegoroczne hasło uroczyste to "My z niego wszyscy......".
Nasz szkolny apel przygotowany przez p. Grażynę Paczkowską i uczniów klasy VI przypomniał o wielkim dziele rodaków. Prawie wszyscy obecni po raz pierwszy usłyszeli o rotmistrzu Pileckim czyli o Ziutku Szczepańczyku. Slajdy prezentacji przybliżyły obrazy bohaterskich Szarych Szeregów w powstaniu warszawskim, a słowa i melodie wysłuchiwanych piosenek zmusiły do refleksji i zadumy nad losami bohaterów tamtych dni. 26 września wszyscy mogli również zapoznać się z gazetką tematyczną przygotowaną przez uczniów klas IV-VI, a zainspirowanych do pracy informacjami z lekcji historii.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 13 stycznia 2015 - 14:05:20

POECI W NASZEJ SZKOLE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Od wielu już lat, bo od ponad dwudziestu, w miesiącu wrześniu szkoły w gminie Kruszwica zalewają fale powieści (nie należy mylić tego zjawiska z wodami Gopła z racji położenia czy też stanów pogody- w tym roku wrzesień był wyjątkowo słoneczny). To w ramach LITERACKICH SPOTKAŃ POKOLEŃ poeci prezentują swój dorobek literacki młodemu pokoleniu. 12 września dwie młode panie poetki odwiedziły naszą szkołę. Miejmy nadzieję, że bliższy kontakt z poezją wpłynie na złagodzenie obyczajów "rogatych" uczniowskich duszyczek.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 13 stycznia 2015 - 14:04:17

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Rozpoczął się nowy rok szkolny. Kolejny już raz 1 września szkolna gromadka z żalem (po zakończonych wakacjach) i ciekawością (Jak to będzie w szkole- to myśli przedszkolaków) przybyła w mury rusinowskiej szkoły. Dyrektor Anna Wiśniewska rozwiała wątpliwości obu grup. W powitalnym przemówieniu powiedziała, że już za dziesięć miesięcy wakacje, a w naszej szkole dzieje się wiele interesujących rzeczy. Nie zabrakło także wystąpienia uczniów klasy V, krórzy przygotowali pod kierunkiem nauczycielki historii- Grażyny Paczkowskiej- program upamiętniający rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 12 stycznia 2015 - 20:55:31

PIKNIK RODZINNY Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Niedzielne popołudnie zgromadziło na szkolnym boisku rodziny i przyjaciół SP im. Wojska Polskiego w Rusinowie. W tak sympatycznym gronie odbył się bowiem Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Obfitował on w wiele atrakcji, nie tylko dla najmłodszych. Największą niespodziankę zrobili wszystkim przedstawiciele Rady Rodziców, którzy wcielili się w postacie znane z najpopularniejszych wierszy dla dzieci. Przedstawienie było fenomenalne, dlatego też aktorzy podbili serca widowni.
Dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, przejażdżka bryczką, konkursy wiedzowe i sportowe – na czele z meczem piłki nożnej rodzice kontra uczniowie wypełniały czas uczestnikom pikniku. Dużym powodzeniem cieszyła się też loteria fantowa. Dzięki hojności sponsorów żadne dziecko nie pozostało tego dnia bez upominku, słodyczy, lodów i soczku. Po wysiłku fizycznym i umysłowym można było uzupełnić kalorie kiełbaską z grilla.
Rodzinna atmosfera i liczne atrakcje sprawiły, że nawet upalny dzień nie stanowił przeszkody dla dobrej zabawy.

Zdjęcia:
http://sppiknikrodzinny.blogspot.com/2014/07/piknik-rodzinny.html
Autor: administrator Dodano dnia: piątek 13 czerwca 2014 - 20:26:47

MIĘDZY ZIEMIĄ A NIEBEM Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Z okazji kanonizacji Jana Pawła II grupa naszych uczniów pod artystyczną opieką p. K. Przybylskiej przypomniała swoim kolegom oraz emerytowanym pracownikom oświaty gm. Kruszwica postać wielkiego Polaka i niezwykłego człowieka.
Wydawałoby się, że o K. Wojtyle wiemy już wszystko. Ale to spotkanie pozwoliło odkryć tę postać na nowo. Poruszająca prezentacja multimedialna ukazująca osobę papieża od narodzin po kres życia, jego głęboką wiarę w Boga i ludzi, a także przekonanie z jakim młodzi artyści przekazywali posłannictwo Jana Pawła II sprawiły, że poruszyły się nawet najtwardsze serca.
Co sprawiło, że spotkanie "Między ziemią a niebem" zdobyło takie uznanie wśród jego uczestników? Z pewnością była to zasługa samych wykonawców, ale także reżyserki- p. K. Przybylskiej, która potrafiła wyłuskać z życia papieża wydarzenia wzruszające, zabawne, refleksyjne, a nawet tragiczne i połączyć je tak, aby pokazać niezwykłość skromnego, ale jakże wielkiego człowieka, który każdemu z nas stał się bardzo bliski.

Zdjęcia:
http://szkolapodstawowa-papiez.blogspot.com/2014/07/miedzy-niebem-ziemia.html
Autor: administrator Dodano dnia: niedziela 01 czerwca 2014 - 20:32:29

ŚWIĘTA MAJOWE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Święto Pracy, Święto Polskiej Flagi, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja to trzy święta, którymi rozpoczynamy maj. O tym jak ważne dla historii naszego narodu wydarzenia upamiętniają, przypomnieli uczniowie klasy V pod kierunkiem p. I. Konieczyńskiej, przygotowując z tej okazji apel. Nastrój był bardzo podniosły, gdyż dotyczył ważnej kwestii- niepodległości, o którą nasi przodkowie walczyli ponad wiek.
Wiersze, piosenki, sceny rodzajowe przypomniały historię tamtych dni.

Zdjęcia:
http://swietamajowe.blogspot.com/2014/07/swieta-majowe.html
Autor: administrator Dodano dnia: niedziela 01 czerwca 2014 - 20:21:34

CYRK "O BOLOMBINO" Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Pod koniec kwietnia zawitali do nas artyści cyrku o wdzięcznej nazwie "O Bolombino". Dali oni popis swoich niezwykłych umiejętności- od żonglerki po zadziwiające wszystkich wyczyny iluzjonistyczne. Ich występy śledziliśmy z zapartym tchem. Próbując swych sił w sztuce cyrkowej możemy z całym przekonaniem stwierdzić, że wymaga ona bardzo dużo cierpliwych ćwiczeń i niesamowitej zręczności. Najwięcej emocji wzbudziły w nas występy zwierząt. Burzą oklasków został przyjęty pokaz tańczącego psa. Wielu z drżeniem serca głaskało aksamitną skórę węża boa. To było naprawdę niezwykłe wydarzenie.
Autor: administrator Dodano dnia: środa 28 maja 2014 - 19:02:09

JUBILEUSZ PRACY PANI KATARZYNY WIATR Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  "Dwadzieścia lat minęło..." Słowa tej popularnej piosenki mogliśmy zanucić p. k. Wiatr, która w tym roku obchodzi, w co trudno nam uwierzyć, jubileusz 20-lecia pracy pedagogicznej. SU przygotował z tej okazji dla jubilatki serię trudnych pytań i zadań. Jako doskonały nauczyciel oddziału przedszkolnego, któremu niestraszny żaden trud, p. Kasia poradziła sobie z nimi doskonale. Na zakończenie wszyscy uczniowie odśpiewali "Sto lat" i życzyli dalszych sukcesów wychowawczych i dydaktycznych.

Zdjęcia:
http://jubileusz.blogspot.com/2014/07/kwiatr.html
Autor: administrator Dodano dnia: środa 28 maja 2014 - 18:54:44

PROJEKT "SZKOŁA W RUCHU" Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła brała udział w projekcie "Szkoła w ruchu".
W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu zajęciach o różnym charakterze. Niektóre z zajęć typowo związane były z podstawą programową wychowania fizycznego szkoły podstawowej, ale również alternatywne formy ruchu typu aerobik i taniec towarzyski. Ważnym elementem były również zajęcia związane z pozaszkolną aktywnością ruchową- marszobieg terenowy, turniej tenisa stołowego, a także międzyklasowy turniej rugby.
Zmagania naszych małych, szkolnych sportowców nożna prześledzić na stronie:
http://szkolawruchu.blogspot.com/2014/03/obszar-1-oddzia-przedszkolny.html
Autor: administrator Dodano dnia: środa 28 maja 2014 - 17:46:56

Idź do strony   <<        >>