Logowanie | Rejestracja
DZIEŃ ZIEMI Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  "Bo Ziemia to wyspa, wyspa zielona...." Tak brzmią słowa popularnej piosenki. Aby taką została wszyscy musimy o nią zadbać. Przypomnieli o tym uczniowie klasy IV, którzy wraz ze swoją wychowawczynią, p. I. Konieczyńską przygotowali ciekawy apel poświęcony naszej planecie i jej problemom. Ukazali je w nietypowy sposób a mianowicie przeprowadzając wywiad z popularnymi gatunkami drzew. Z rozmowy z nimi wypłynęły bardzo zatrważające wnioski- jeśli nadal będziemy bezmyślnie niszczyć naszą planetę w końcu zginie. Nie możemy przecież do tego dopuścić. Dbajmy o Ziemię, niech pozostanie zieloną wyspą.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 20 sierpnia 2013 - 21:11:47

Z MAŁEJ SZKOŁY W WIELKI ŚWIAT Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W ramach działań projektu edukacyjnego „Z Małej szkoły w Wielki Świat” w tym roku szkolnym młodsi uczniowie z naszej szkoły poznają zasady funkcjonowania demokratycznego państwa i społeczeństwa. W projekcie „Nasi reprezentanci” próbowali zrozumieć zasady sprawowania władzy za pośrednictwem swoich reprezentantów, czyli przedstawicieli samorządu lokalnego. Najbliższym mieszkańcom gminy reprezentantem jest radny – jego zadania dotyczą spraw ważnych dla mieszkańców, został wybrany przez mieszkańców gminy i reprezentuje ich we władzy uchwałodawczej gminy. Stąd pomysł na spotkanie z radnymi Rady Miejskiej w Kruszwicy, które odbyło się w szkole w Rusinowie dnia 11 marca 2013r.
Spośród wielu zaproszonych radnych na spotkanie przybyła pani Emilia Lewandowska – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Kruszwicy, pani Wanda Grabska – przewodnicząca Komisji Rewizyjnej i pan Andrzej Michalak – członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turysty6ki i Zdrowia.
Goście wyczerpująco odpowiadali na pytania związane z pracą radnego oraz sposobu, w jaki dba on o interes osób, które go wybrały. Najmłodsi uczniowie wzbogacili się w wiedzę na temat tego, kim są i czym się zajmują nasi reprezentanci w różnych dziedzinach życia społecznego, ze szczególnym uwzględnieniem życia politycznego i zadań radnego.
Spotkanie spotkało się z bardzo z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, z których wielu zadeklarowało w przyszłości chęć zostania radnym.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 09 lipca 2013 - 21:28:57

WIWAT KOBIETY Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Dnia 8 marca 2013r. w w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Na początku uroczystości członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Nataszy Mielcarek przypomnieli historię Dnia Kobiet, która sięga 1908 r., kiedy to pracownice fabryki tekstylnej w Nowym Jorku rozpoczęły strajk walcząc o równouprawnienie oraz lepsze warunki pracy. Po tym zdarzeniu w 1914r. Dzień Kobiet był również świętowany w Europie. W Polsce Dzień Kobiet zaczęto obchodzić dopiero po II wojnie światowej. W dzisiejszych czasach Dzień Kobiet stanowi miłą tradycję oraz jest wyrazem szacunku dla kobiet.
Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły na część artystyczną przygotowaną z panią wychowawczynią Katarzyną Wiatr, podczas której śpiewały piosenki, recytowały wiersze i obdarowały wszystkie panie własnoręcznie wykonanymi laurkami. Po części artystycznej SU ogłosił wyniki wyborów przeprowadzonych na tydzień przed uroczystością w kilku kategoriach mających na celu wyłonienie spośród wszystkich dziewcząt w szkole: najsympatyczniejszej, najbardziej koleżeńskiej, najbardziej kulturalnej i najbardziej wysportowanej.
Na koniec uroczystości wszyscy chłopcy zaśpiewali „Sto lat”, a pani dyrektor Anna Wiśniewska poczęstowała wszystkie dzieci słodkimi niespodziankami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 09 lipca 2013 - 21:28:07

UŚMIECH DLA UCZNIÓW Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Spośród 365 dni w całym roku przynajmniej kilkanaście staje się wyjątkowymi za sprawą ludzi, wydarzeń, miłych i bezinteresownych gestów. Jeden z takich właśnie dni mieli okazje przeżywać uczniowie z naszej szkoły za sprawą p. Teresy Roszak – dyrektor I Oddziału Banku Zachodniego WBK w Janikowie oraz Burmistrza Kruszwicy p. Dariusza Witczaka.
Do spotkania z gośćmi doszło z powodu przyznania placówce dotacji finansowej przez Fundację Banku Dziecięcych Uśmiechów.
Aby doszło do tak ważnego wydarzenia wiele wysiłku i serca włożyły p. Ilona Konieczyńska i p. Katarzyna Przybylska, opracowując niepowtarzalny i atrakcyjny projekt „ Jestem obywatelem świata”, doceniony przez Fundację Banku Zachodniego WBK.
Nasza szkoła stara się pozyskiwać wszelkie środki, które usprawnią jej pracę, a jednocześnie pozwalając na wszechstronny rozwój uczniów. Dlatego też oprócz wspomnianego wsparcia, dzięki wcześniejszemu projektowi przygotowanemu przez p. Urszulę Kawalerską, placówka korzysta z bezpłatnych drugich śniadań finansowanych przez Fundację „Maciuś”.
Obserwując dotychczasowe poczynania dyrekcji i nauczycieli można wysunąć wniosek, że rusinowska podstawówka to kreatywna szkoła, która potrafi wykorzystywać możliwości pozyskiwania dodatkowych źródeł finansowych.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 09 lipca 2013 - 21:25:50

WALENTYNKI Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Walentynkowa poczta otworzyła w tym roku swoje podwoje bardzo wcześnie i działała niemal do ostatniej chwili. Skrzynka wypełniona zostzła po brzegi wszelkiego rodzaju kartkami i upominkami. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali jej otwarcia. I wreszcie nadszedł ten dzień... Rekordziści otrzymali nawet po kilkanaście walentynek.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 09 lipca 2013 - 21:19:12

BAL KARNAWAŁOWY Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Wróżki, księżniczki, muszkieterowie i wiele innych baśniowych postaci spotkało się na tegorocznym balu karnawałowym. Nie zabrakło też postaci zwierzęcych- myszki i koty bawiły się ze sobą bez żadnych animozji. Wśród starszych uczniów przeważały modelki i sportowcy.
Niezależnie od kostiumów i wieku humory dopisywały. O oprawę muzyczną balu oraz atrakcyjne konkursy zadbał jak zawsze niezawodny Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. N. Mielcarek.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 09 lipca 2013 - 21:18:53

WIWT BABCIE I DZIADKOWIE! Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Tak brzmiało przewodnie hasło tegorocznej uroczystości przygotowanej dla seniorów rodów przez wnuczęta. Święto babć i dziadków to najważniejsze wydarzenie w tej placówce. Gromadzi ono zawsze liczne ich grono.
Życzeniom i serdecznościom od ukochanych wnucząt nie było końca. Jednak jak zawsze najwięcej emocji wzbudził wśród zebranych plebiscyt na Królową Babć, Króla Dziadków oraz Księżniczkę i Księcia. Głównym kryterium wyboru był wiek seniorów. Bezkonkurencyjnymi w tym roku okazali się Państwo Irena Augustyniak i Eugeniusz Nowak, którym przypadł tytuł Królowej Babć i Króla Dziadków. Natomiast Księżniczką została pani Dorota Michalak, a Księciem – pan Leszek Michalak. Uroczystej koronacji dokonał przybyły na uroczystość burmistrz Kruszwicy pan Dariusz Witczaka dekoracji szarfami – radna Rady Miejskiej pani Wanda Grabska.
Dyrektor szkoły pani Anna Wiśniewska udekorowała pamiątkowymi medalami tych, którzy okazali wielkie serce i zdecydowali się na przekazanie szkole 1% swojego podatku. Takie czyny potwierdzają jednoznacznie, że na babci i dziadków zawsze można liczyć.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 09 lipca 2013 - 21:12:37

CYRK "SZOK" Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Niewiele mamy okazji by obserwować wyczyny prawdziwych cyrkowców, bowiem nieczęsto w okolicy rozbijane są ich namioty. Dlatego też z wielką rodością przyjęliśmy wizytę artystów w naszej szkole. Dali oni niezwykły popis swoich umiejętności- od żżonglerki po wyczyny iluzjonistyczne. Wiele emocji wzbudziły występy zwierząt. Zuzia Kaczmarek wykazała się wielką odwagą jako treserka węża, który dostojnie prezentował się na jej ramionach. Oklaskami przyjęty został pokaz pudla, który zaskoczył wszystkich znajomością tabliczki mnożenia.
To był prawdziwy "Szok!"
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 09 lipca 2013 - 20:55:47

TYDZIEŃ Z INTERNETEM Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji Tydzień z Internetem koordynowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spośród ośmiu scenariuszy przybliżających różnorodne możliwości Internetu, poszczególne zespoły wybrały cztery, wokół których w dniach 19 – 21.03.13 organizowały spotkania z osobami w różnym wieku. Wśród nich znaleźli się nie tylko uczniowie, rodzice i seniorzy rodów, ale także przedstawiciele lokalnych władz – burmistrz Kruszwicy pan Mikołaj Bogdanowicz, radny Rady Miejskiej w Kruszwicy pan Andrzej Michalak oraz wolontariusze.

Koncert życzeń przygotowany przez panie Ilonę Konieczyńską i Katarzynę Przybylską zgromadził liczne grono seniorów, którzy wyszukiwali swoje ulubione piosenki w serwisie YouTube, przy okazji dzieląc się wspomnieniami i anegdotami na ich temat.

Wiele emocji wzbudziła tez wirtualna podróż W 80 minut dookoła świata zorganizowana przez panie Barbarę Siewkowską i Justynę Kowalską, podczas której drużyny przeprawiały się m. in. przez dżunglę, miasto Inków, kanion, czy też świat podwodny.

Przyjemne z pożytecznym łączyła Poradnia zdrowia. Seniorzy pod kierunkiem p. Romany Orzechowskiej i G. Paczkowskiej nie tylko poznali zasoby Internetu odnośnie zdrowia, uzyskując jednocześnie interesujące ich informacje, ale przede wszystkim porady.

Historię swojej rodziny wielopokoleniowe drużyny rodzinne poznały w trakcie spotkania przygotowanego przez p. Annę Sulińską i p. Nataszę Mielcarek Zasadź drzewo w Internecie. Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość naszkicowania drzewa genealogicznego oraz odszukiwanie ludzi noszących takie samo nazwisko.

Każde ze spotkań spotkało się z dużym uznaniem osób w nim uczestniczących. Dla większości z nich bowiem, zwłaszcza seniorów, dużym zaskoczeniem był zakres możliwości jakie daje Internet. Okazało się, że może on być nie tylko źródłem dobrej zabawy, ale także niewyczerpaną skarbnicą wiedzy.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 09 lipca 2013 - 20:47:28

JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas, podczas którego możemy przekonać się po raz kolejny, jak niepowtarzalne są polskie tradycje. To jednocześnie okres, kiedy mamy okazje oderwać się nieco od codziennych obowiązków i nieustannej bieganiny. To szczególny czas zwłaszcza dla dzieci, które przeżywają go całym sobą. Uczniowie z naszej szkoły swoją radością z oczekiwania na przyjście Dzieciątka chętnie dzielą się z innymi. Dlatego tez pod opiekuńczymi skrzydłami pań : Anny Sulińskiej, Nataszy Mielcarek i Katarzyny Przybylskiej, od kilku tygodni przygotowywały jasełka, by móc pokazać je żołnierzom z zaprzyjaźnionej 1. Brygady Lotniczej Wojsk Lądowych w Inowrocławiu, swoim rodzicom, lokalnej społeczności oraz kolegom i koleżankom. Również rodzice i nauczyciele starają się wprowadzić swoje pociechy i wychowanków w świąteczny nastrój. Bowiem tak jak minionymi laty w przeddzień mikołajek wszyscy do późnego wieczora stroili budynek szkoły, aby następnego dnia powitał dzieci zapachem choinki, kolorowymi światłami i dźwiękami świątecznych piosenek. Nie zabrakło również czasu na przygotowanie tradycyjnych pierniczków i upominków, którymi obdarowani zostaną wszyscy przyjaciele szkoły. Przecież wszyscy, niezależnie od wieku, lubimy prezenty.
Autor: administrator Dodano dnia: środa 03 kwietnia 2013 - 10:25:40

Idź do strony   <<        >>