Logowanie | Rejestracja
ŚNIADANIE DAJE MOC!!! Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Dlatego, podobnie jak w ubiegłych latach dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy II i III wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”.
Celem programu było:
• zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
• przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.
Dla naszych dzieci był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.
Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, owoce, warzywa. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt.
„Uśmiechy na buziach i pełne brzuszki, to jest to, co lubią wszystkie maluszki”.
Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania.
Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Autor: administrator Dodano dnia: środa 16 listopada 2016 - 14:03:05

V edycja Festiwalu piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Piosenka w polowym mundurze” Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Już po raz piąty nauczycielki z naszej szkoły – p. Katarzyna Przybylska i p. Ilona Konieczyńska zorganizowały ten konkurs, który w tym roku odbył się 24 października. Do „śpiewającej” rywalizacji zaproszono wokalne talenty z naszej gminy Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie klas IV – V z sześciu szkół podstawowych naszej gminy: z Polanowic, Chełmc, Sławska Wielkiego, szkoły nr 1 z Kruszwicy, Racic oraz Rusinowa.
V edycji festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej przyświecało hasło ”Miłość w wojennych okopach”.
Celem tej edycji była popularyzacja różnorodnych pieśni z okresu I i II wojny światowej, pieśni wojskowych, które stały się popularne dzięki uniwersalnemu miłosno – patriotycznemu przesłaniu. Wiara, nadzieja, miłość, ból rozstania… Wszystko to można było znaleźć w tych wojennych piosenkach.
Występy uczniów oceniało sprawdzone już jury:
• pani Elżbieta Borzyszkowska – emerytowana nauczycielka muzyki
• pani Halina Gralak – również emerytowana nauczycielka muzyki oraz
• pani Iwona Jasińska – instruktor sekcji wokalnej przy Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy
komisja jurorska przyznała :
I miejsce – Kacper Kamiński ze szkoły podstawowej w Woli Wapowskiej
II miejsce – Miriam Dopierała ze szkoły podstawowej w Polanowicach
III miejsce – Zuzanna Luber ze szkoły podstawowej w Racicach
Jak co roku została przyznana nagroda specjalna „Słowik w polowym mundurze” ufundowana przez dowódcę1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu. Jednostkę wojskową z Inowrocławia reprezentowali:
• starszy chorąży Marek Grzębski
• starszy referent Zbigniew Olszewski
To właśnie oni zdecydowali, że tegoroczny Słowik trafił w ręce Miriam Dopierały – uczennicy ze szkoły podstawowej w Polanowicach.
Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Pietralska, Ola Dominiak i Kryspin Stranc.
Część konkursową poprowadziły uczennice naszej szkoły: Wiktoria Pogorzały oraz Oliwia Pietralska.
Fundatorem nagród był Dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w kruszwicy – pan Marcin Piotrowski


Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 07 listopada 2016 - 12:13:27

ZA TRUD, ZA SERCE, ZA UŚMIECH,... – DZIĘKUJEMY Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  To Oni troszczą się o naszą przyszłość i nasze życie, kształtują nasze serca i umysły. Kto ? Oczywiście Nauczyciele. Okazją do ciepłych słów, życzeń, podziękowań skierowanych zarówno do nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji było Święto Pracownika Edukacji Narodowej obchodzone w naszej szkole 17 października 2016 roku. Na uroczystym spotkaniu zebrali się emerytowani i obecni pracownicy placówek w Popowie i Rusinowie ,pensjonariusze i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Tarnówku oraz cała społeczność uczniowska naszej szkoły. O dobry nastrój zgromadzonych zadbały dzieci sześcioletnie z oddziału przedszkolnego przygotowane przez p. Katarzynę Wiatr oraz niezawodny jak zwykle szkolny chórek pod kierownictwem p. Katarzyny Przybylskiej. Przedszkolaki w przedstawieniu pt. „Za trud, za serce, za uśmiech,… - dziękujemy” w humorystyczny sposób przedstawiły trudy pracy nauczyciela jak i wiele jej pozytywnych aspektów. Nie zabrakło życzeń, wesołych piosenek, tańca i gry na instrumentach. Mamy nadzieję, że występy rozbawiły publiczność oraz stanowiły dobrą formę do podziękowań naszym nauczycielom za ich trudną i odpowiedzialną pracę.
Autor: administrator Dodano dnia: środa 02 listopada 2016 - 14:06:27

Piknik Rodzinny Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Na piątkowy dzień 9 września pogoda zaplanowana była już od dawna, bo przygotowania do Pikniku Rodzinnego obiecywały, że będzie to wspaniały dzień dla uczniów, nauczycieli i rodziców. I tak też było.
Od godziny 13.00 ruszyły do rywalizacji sportowych wszystkie klasy.
Młodsi uczniowie zmagali się z przekładaniem szarfy, torem przeszkód. Natomiast starsi musieli poradzić sobie np. ze skokami w worku, przenoszeniem wody w misce.
Na uczniów czekały też stoiska z przepysznymi ciastami , które upiekły mamy, soki, lizaki i lody. Była też okazja, jak na każdym pikniku, do zjedzenia kiełbaski z grilla. Nie zabrakło również ulubionej przez dzieci waty cukrowej.
Atrakcją pikniku (jak się okazało, nie tylko dla najmłodszych) były dmuchane zjeżdżalnie, trampolina oraz „suchy basen”.
O 15.30 dołączyli do dzieci rodzice. Teraz dopiero rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja. Drużyny złożone z rodziców, nauczycieli i uczniów walczyły ze sobą w przeróżnych dziwnych konkurencjach. Na szkolnych boiskach rozegrano zaciekłe mecze w piłkę nożną pomiędzy rodzicami i dziećmi oraz w „Dwa ognie” między mamami i nauczycielkami. Nieważne były wyniki. Liczyła się tylko wspaniała zabawa. Na koniec zabawy wszystkie panie – małe i duże mogły wspólnie zatańczyć zumbę.
A ten piękny dzień udał się dlatego, że wszyscy, a więc rodzice, nauczyciele i uczniowie byli gospodarzami uroczystości. Dziękujemy wszystkim za wyjątkowy piknik rodzinny w naszej szkole.


Autor: administrator Dodano dnia: sobota 15 października 2016 - 20:26:49

Narodowe Czytanie Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Kolejny raz nasza szkoła włączyła się w akcję Narodowe Czytanie przebiegającą pod patronatem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Do wspólnej lektury Quo vadis przyłączyły się w tym roku panie: Agnieszka Michalak – prezes Oddziału ZNP w Kruszwicy, Beata Sroka – przedstawicielka rodziców oraz Urszula Kawalerska – wychowawca klasy III.
Choć dzieło Sienkiewicza nie należy do najłatwiejszych, dzieci z uwagą śledziły wydarzenia z przełomu epok pogaństwa i chrześcijaństwa. Lekturze towarzyszyła projekcja fragmentów filmów nakręconych na podstawie powieści Noblisty, zarówno tych z początku XX wieku- niemej, jak i kolejnych, po pełną przepychu ekranizację Jerzego Kawalerowicza.
- Narodowe Czytanie na stałe wpisało się już w kalendarium naszej szkoły, stając się jej chlubną tradycją – mówi dyrektor szkoły Anna Wiśniewska
Autor: administrator Dodano dnia: czwartek 22 września 2016 - 16:07:18

Uczestnicy konkursów Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
 
Uczestnicy konkursówGminny Konkurs Ortograficzny Uczniów klas III

Martyna Antczak

Zuzanna Nowak

Natali PawłowskaXXVI Gminny Konkurs Matematyczny Uczniów klas III

Zuzanna Nowak

Natalia Pawłowska- IImiejsce

Kacper Walczak
Autor: administrator Dodano dnia: piątek 01 lipca 2016 - 20:47:55

Konkursy przedmiotowe z języka polskiego w roku szkolnym 2015/2016 Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
 

Mistrz kaligrafii
Uczestnicy: Małgorzata Sroka, Marta Wylandowska, Weronika Górska;

Kuratoryjny Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego
Uczestnicy: Kamil Dominiak ( klasa VI ), Jakub Nowak, Małgorzata Sroka
( kwalifikacja do etapu rejonowego ), Marta Wylandowska;

Konkurs Literacki Gmina Kruszwica Moja Mała Ojczyzna
Uczestnicy: Małgorzata Sroka ( wyróżnienie ), Marta Wylandowska;

Gminny Konkurs Pięknego Głośnego Czytania
Uczestnicy: Marta Wylandowska ( wyróżnienie ), Oliwia Pietralska

Konkurs Ortograficzny O Pióro Burmistrza Kruszwicy
Uczestnicy: Małgorzata Sroka ( V miejsce ), Marta Wylandowska, Julia Tużnik
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 20 czerwca 2016 - 19:41:30

Sercem za serce Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Dzień 15 czerwca 2016 roku zapisał się wyjątkowo w kalendarzu naszej szkoły. W tym dniu przypadło wielkie świętowanie
uroczystości Dnia Mamy i Taty . Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się w komplecie, a obecność
Pani Dyrektor dodała powagi całej akademii.
Na początku uroczystości nastąpił słodki poczęstunek dla Mam i Tatusiów oraz pogaduszki przy kawie. Małe przedszkolaki miały
okazję popisać się przed gośćmi znajomością bajek, a uwieńczeniem występu były gromkie brawa. Pierwszaki składały życzenia,
mówiły wierszyki oraz rozprawiały kto jest ważniejszy mama czy tata. Kolejnym punktem programu była inscenizacja bajki
„Kopciuszek” w wykonaniu klasy drugiej i trzeciej. Całą uroczystość wzbogaciła prezentacja multimedialna , która została
wyemitowana podczas uroczystości.
Mamy nadzieję, że uroczystość Dnia Mamy i Taty pozostanie na długo w pamięci wyjątkowych Gości.Autor: administrator Dodano dnia: sobota 18 czerwca 2016 - 18:45:57

Piknik Olimpijski Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pikniku Olimpijskim. 18. Piknik Olimpijski odbył się jak każdego roku w Warszawie, tym razem 11 czerwca. Przy pięknej słonecznej pogodzie bawiliśmy się w towarzystwie polskich medalistów olimpijskich zbierając autografy i wykonując wiele wspólnych zdjęć. Wspaniałym uczuciem jest móc uścisnąć rękę, albo zamienić kilka słów z ludźmi, których dotychczas znaliśmy tylko z telewizji i z pierwszych stron gazet. Wcześniej jednak odwiedziliśmy Muzeum Sportu i Turystyki z tysiącem eksponatów od czasów starożytnych po współczesność. Na zakończenie pobytu w stolicy udaliśmy się na Plac Zamkowy oraz odwiedziliśmy ważne miejsca stolicy: Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Defilad, Pomnik Małego Powstańca i Starówkę , a potem już powrót do Kruszwicy z postanowieniem powrotu za rok.
Autor: administrator Dodano dnia: niedziela 12 czerwca 2016 - 19:53:44

Hej, Kaszuby!!! Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Trzy dni czerwca (8-10) uczniowie klas III – VI spędzili w miejscowości Wiele na Kaszubach, nad pięknym Jeziorem Wielewskim. 36-cio osobowa grupa uczniów , pod opieką nauczycieli oraz rezydenta Aloszy, wyruszyła z Rusinowa wczesnym środowym rankiem. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy atrakcje Szymbarka – Dom na Głowie, Dom Sybiraka, Pociąg Donikąd, zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata oraz poznaliśmy jej historię. Wysłuchaliśmy również alfabetu kaszubskiego. Dużym dla nas przeżyciem była symulacja nalotu bombowego w Bunkrze Gryfa Pomorskiego. Późnym popołudniem dojechaliśmy do Wiela, gdzie, po zakwaterowaniu korzystaliśmy z tamtejszych atrakcji. Drugi dzień spędziliśmy sportowo i niemal ekstremalnie wyczynowo. Rozpoczęliśmy od ścianki wspinaczkowej, później była zabawa „Skrzynki”, dla chętnych paintball, następnie park linowy, a wieczorem gra w piłkę i zabawy na placu zabaw. Z Wielem pożegnaliśmy się w piątek. W drodze powrotnej do domu korzystaliśmy jeszcze z atrakcji Parku Wodnego w Chojnicach. To była udana wycieczka i niektórzy z nas już zastanawiają się , dokąd pojedziemy w przyszłym roku.

Autor: administrator Dodano dnia: sobota 11 czerwca 2016 - 20:03:41

Idź do strony   <<        >>