Logowanie | Rejestracja
DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Tegoroczny Dzień Patrona obfitował w wiele atrakcji dzięki gościom, którzy zawitali do naszej szkoły. Byli to przedstawiciele 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu. Żołnierze w przygotowanej na tę okazję multimedialnej prezentacji ukazali strukturę wojska w Polsce, zaprezentowali też sprzęt bojowy jakim dysponuje nasza armia. Jednak najwięcej emocji wzbudziła nauka musztry. Tym bardziej, że ci, którzy wykonali ją najlepiej otrzymali certyfikaty.
z okazji Dnia Patrona każda z klas przygotowała tematyczne prace plastyczne, które wyeksponowano na szkolnym korytarzu.

Autor: administrator Dodano dnia: środa 07 grudnia 2016 - 10:18:36

APEL O OSZCZĘDZANIU Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość daje uczniom Szkolna Kasa Oszczędności. Każdego roku uczniowie uczą się oszczędzania.
18 listopada 2016 r. odbył się szkolny apel przygotowany przez uczniów klasy II pod kierunkiem pani K. Przybylskiej. Drugoklasiści zachęcili swoich kolegów ze szkoły do składania swoich pieniędzy na książeczkach SKO śmiesznymi wierszami, piosenkami związanymi z tematyką oszczędzania i rozrzutności.
Apel wszystkim się podobał i na pewno zmobilizuje uczniów do dalszego systematycznego oszczędzania.


Autor: administrator Dodano dnia: piątek 18 listopada 2016 - 19:48:03

AKADEMIA NFZ „Prawa Pacjenta Dziecka w szkole” Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w przygotowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia akcji edukacyjnej „Prawa Pacjenta Dziecka w szkole”. Celem akcji jest zapoznanie uczniów szkół podstawowych z prawami pacjenta oraz pogłębienie ich wiedzy natemat profilaktyki zdrowotnej i zachowań prozdrowotnych. Główne założenie to przeprowadzenie lekcji w oparciu o przygotowane scenariusze o tematyce zdrowotnej.
17 listopada szkołę odwiedziła pani Magdalena Garstka - Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego, która przeprowadziła z uczniami klas II - VI zajęcia na temat praw dzieci - małych pacjentów szpitali. Zajęcia miały formę warsztatową i spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci, które bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu wykazując się dość sporą wiedzą z omawianego tematu.
Akcja edukacyjna „Prawa Pacjenta Dziecka w szkole” została objęta Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezydenta miasta Warszawy.

Autor: administrator Dodano dnia: piątek 18 listopada 2016 - 19:46:45

ŚNIADANIE DAJE MOC!!! Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Dlatego, podobnie jak w ubiegłych latach dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy II i III wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”.
Celem programu było:
• zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
• przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.
Dla naszych dzieci był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.
Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, owoce, warzywa. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt.
„Uśmiechy na buziach i pełne brzuszki, to jest to, co lubią wszystkie maluszki”.
Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania.
Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Autor: administrator Dodano dnia: środa 16 listopada 2016 - 14:03:05

V edycja Festiwalu piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Piosenka w polowym mundurze” Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Już po raz piąty nauczycielki z naszej szkoły – p. Katarzyna Przybylska i p. Ilona Konieczyńska zorganizowały ten konkurs, który w tym roku odbył się 24 października. Do „śpiewającej” rywalizacji zaproszono wokalne talenty z naszej gminy Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie klas IV – V z sześciu szkół podstawowych naszej gminy: z Polanowic, Chełmc, Sławska Wielkiego, szkoły nr 1 z Kruszwicy, Racic oraz Rusinowa.
V edycji festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej przyświecało hasło ”Miłość w wojennych okopach”.
Celem tej edycji była popularyzacja różnorodnych pieśni z okresu I i II wojny światowej, pieśni wojskowych, które stały się popularne dzięki uniwersalnemu miłosno – patriotycznemu przesłaniu. Wiara, nadzieja, miłość, ból rozstania… Wszystko to można było znaleźć w tych wojennych piosenkach.
Występy uczniów oceniało sprawdzone już jury:
• pani Elżbieta Borzyszkowska – emerytowana nauczycielka muzyki
• pani Halina Gralak – również emerytowana nauczycielka muzyki oraz
• pani Iwona Jasińska – instruktor sekcji wokalnej przy Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy
komisja jurorska przyznała :
I miejsce – Kacper Kamiński ze szkoły podstawowej w Woli Wapowskiej
II miejsce – Miriam Dopierała ze szkoły podstawowej w Polanowicach
III miejsce – Zuzanna Luber ze szkoły podstawowej w Racicach
Jak co roku została przyznana nagroda specjalna „Słowik w polowym mundurze” ufundowana przez dowódcę1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu. Jednostkę wojskową z Inowrocławia reprezentowali:
• starszy chorąży Marek Grzębski
• starszy referent Zbigniew Olszewski
To właśnie oni zdecydowali, że tegoroczny Słowik trafił w ręce Miriam Dopierały – uczennicy ze szkoły podstawowej w Polanowicach.
Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Pietralska, Ola Dominiak i Kryspin Stranc.
Część konkursową poprowadziły uczennice naszej szkoły: Wiktoria Pogorzały oraz Oliwia Pietralska.
Fundatorem nagród był Dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w kruszwicy – pan Marcin Piotrowski


Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 07 listopada 2016 - 12:13:27

ZA TRUD, ZA SERCE, ZA UŚMIECH,... – DZIĘKUJEMY Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  To Oni troszczą się o naszą przyszłość i nasze życie, kształtują nasze serca i umysły. Kto ? Oczywiście Nauczyciele. Okazją do ciepłych słów, życzeń, podziękowań skierowanych zarówno do nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji było Święto Pracownika Edukacji Narodowej obchodzone w naszej szkole 17 października 2016 roku. Na uroczystym spotkaniu zebrali się emerytowani i obecni pracownicy placówek w Popowie i Rusinowie ,pensjonariusze i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Tarnówku oraz cała społeczność uczniowska naszej szkoły. O dobry nastrój zgromadzonych zadbały dzieci sześcioletnie z oddziału przedszkolnego przygotowane przez p. Katarzynę Wiatr oraz niezawodny jak zwykle szkolny chórek pod kierownictwem p. Katarzyny Przybylskiej. Przedszkolaki w przedstawieniu pt. „Za trud, za serce, za uśmiech,… - dziękujemy” w humorystyczny sposób przedstawiły trudy pracy nauczyciela jak i wiele jej pozytywnych aspektów. Nie zabrakło życzeń, wesołych piosenek, tańca i gry na instrumentach. Mamy nadzieję, że występy rozbawiły publiczność oraz stanowiły dobrą formę do podziękowań naszym nauczycielom za ich trudną i odpowiedzialną pracę.
Autor: administrator Dodano dnia: środa 02 listopada 2016 - 14:06:27

Piknik Rodzinny Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Na piątkowy dzień 9 września pogoda zaplanowana była już od dawna, bo przygotowania do Pikniku Rodzinnego obiecywały, że będzie to wspaniały dzień dla uczniów, nauczycieli i rodziców. I tak też było.
Od godziny 13.00 ruszyły do rywalizacji sportowych wszystkie klasy.
Młodsi uczniowie zmagali się z przekładaniem szarfy, torem przeszkód. Natomiast starsi musieli poradzić sobie np. ze skokami w worku, przenoszeniem wody w misce.
Na uczniów czekały też stoiska z przepysznymi ciastami , które upiekły mamy, soki, lizaki i lody. Była też okazja, jak na każdym pikniku, do zjedzenia kiełbaski z grilla. Nie zabrakło również ulubionej przez dzieci waty cukrowej.
Atrakcją pikniku (jak się okazało, nie tylko dla najmłodszych) były dmuchane zjeżdżalnie, trampolina oraz „suchy basen”.
O 15.30 dołączyli do dzieci rodzice. Teraz dopiero rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja. Drużyny złożone z rodziców, nauczycieli i uczniów walczyły ze sobą w przeróżnych dziwnych konkurencjach. Na szkolnych boiskach rozegrano zaciekłe mecze w piłkę nożną pomiędzy rodzicami i dziećmi oraz w „Dwa ognie” między mamami i nauczycielkami. Nieważne były wyniki. Liczyła się tylko wspaniała zabawa. Na koniec zabawy wszystkie panie – małe i duże mogły wspólnie zatańczyć zumbę.
A ten piękny dzień udał się dlatego, że wszyscy, a więc rodzice, nauczyciele i uczniowie byli gospodarzami uroczystości. Dziękujemy wszystkim za wyjątkowy piknik rodzinny w naszej szkole.


Autor: administrator Dodano dnia: sobota 15 października 2016 - 20:26:49

Narodowe Czytanie Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Kolejny raz nasza szkoła włączyła się w akcję Narodowe Czytanie przebiegającą pod patronatem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Do wspólnej lektury Quo vadis przyłączyły się w tym roku panie: Agnieszka Michalak – prezes Oddziału ZNP w Kruszwicy, Beata Sroka – przedstawicielka rodziców oraz Urszula Kawalerska – wychowawca klasy III.
Choć dzieło Sienkiewicza nie należy do najłatwiejszych, dzieci z uwagą śledziły wydarzenia z przełomu epok pogaństwa i chrześcijaństwa. Lekturze towarzyszyła projekcja fragmentów filmów nakręconych na podstawie powieści Noblisty, zarówno tych z początku XX wieku- niemej, jak i kolejnych, po pełną przepychu ekranizację Jerzego Kawalerowicza.
- Narodowe Czytanie na stałe wpisało się już w kalendarium naszej szkoły, stając się jej chlubną tradycją – mówi dyrektor szkoły Anna Wiśniewska
Autor: administrator Dodano dnia: czwartek 22 września 2016 - 16:07:18

Uczestnicy konkursów Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
 
Uczestnicy konkursówGminny Konkurs Ortograficzny Uczniów klas III

Martyna Antczak

Zuzanna Nowak

Natali PawłowskaXXVI Gminny Konkurs Matematyczny Uczniów klas III

Zuzanna Nowak

Natalia Pawłowska- IImiejsce

Kacper Walczak
Autor: administrator Dodano dnia: piątek 01 lipca 2016 - 20:47:55

Konkursy przedmiotowe z języka polskiego w roku szkolnym 2015/2016 Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
 

Mistrz kaligrafii
Uczestnicy: Małgorzata Sroka, Marta Wylandowska, Weronika Górska;

Kuratoryjny Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego
Uczestnicy: Kamil Dominiak ( klasa VI ), Jakub Nowak, Małgorzata Sroka
( kwalifikacja do etapu rejonowego ), Marta Wylandowska;

Konkurs Literacki Gmina Kruszwica Moja Mała Ojczyzna
Uczestnicy: Małgorzata Sroka ( wyróżnienie ), Marta Wylandowska;

Gminny Konkurs Pięknego Głośnego Czytania
Uczestnicy: Marta Wylandowska ( wyróżnienie ), Oliwia Pietralska

Konkurs Ortograficzny O Pióro Burmistrza Kruszwicy
Uczestnicy: Małgorzata Sroka ( V miejsce ), Marta Wylandowska, Julia Tużnik
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 20 czerwca 2016 - 19:41:30

Idź do strony   <<        >>