Logowanie | Rejestracja
MIKOŁAJKI Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Do wizyty Św. Mikołaja w szkole uczniowie przygotowywali się już od miesiąca. Dzieci, by pomóc świętemu w spełnianiu życzeń, przynosiły do szkoły maskotki. Święty Mikołaj nie zawiódł. Tradycyjnie już przybył z prezentami dla wszystkich.
W pięknej bajkowej scenerii 6 grudnia uczniowie, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele mieszkańców DPS w Tarnówku obejrzeli przedstawienie mikołajkowe, a następnie spotkali się z Mikołajem, który obdarował wszystkich prezentami.
Nie zapomnieliśmy także o mieszkańcach DPS w Tarnówku , którzy także zostali obdarowani przez Mikołaja. Nad organizacją Mikołajek czuwała Anna Sulińska z klasą V.


Autor: administrator Dodano dnia: czwartek 08 grudnia 2016 - 10:28:00

ANDRZEJU, ANDRZEJU - WOLĘ SWOJĄ OKAŻ NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ POKAŻ Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W trosce o rozwój zainteresowań dzieci tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi 6 - latki z miejscowego oddziału przedszkolnego uczestniczyły we wspaniałej zabawie andrzejkowej. Aby stworzyć odpowiedni nastrój w klasie zapłonęły świece, pojawiła się magiczna różdżka i wszyscy zaczęli odczuwać niezwykłość tego spotkania… Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną na temat ANDRZEJEK, po czym przyszła pora na wróżby, zabawę i konkursy. Dużą atrakcją było wylewanie wosku na zimną wodę przez klucz – symbol tajemnicy, otwierający i zamykający wszelkie sekrety . Kształt lanego wosku uruchomił wyobraźnię, dyktując ciekawe interpretacje m.in. wymarzone podróże – dokładna analiza pozwalała na precyzyjne określenie miejsc. Nie zabrakło wróżby z butami, pokazującej , że w naszej grupie najwcześniej z dziewczynek na ślubnym kobiercu pojawi się Daria, zaś z chłopców – Wiktor. Serca z imionami przebijane szpileczką wskazały imiona przyszłych żon czy mężów. Dzieci mogły też poznać zawody, które będą wykonywały w przyszłości jak i najważniejsze wydarzenia, sytuacje, które je spotkają. Czy tak będzie? Okaże się w dalszym życiu. Wróżby przeplatały się z konkursami i wesołymi, zapierającymi dech w piersiach tańcami. Jak zwykle nie zabrakło słodyczy, pysznych soczków, o które zadbały niezawodne mamy.

Autor: administrator Dodano dnia: środa 07 grudnia 2016 - 10:20:59

PLUSZOWY MIŚ JEST JUŻ Z NAMI NIE OD DZIŚ Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Mały, duży, z kokardką, czy w kubraczku… Każdy posiadał lub posiada ulubionego pluszowego misia. Doczekał się on swojego święta, które ustanowione zostało 25 listopada 2002 roku w setną rocznicę powstania zabawki. Choć trudno w to uwierzyć pierwsza dziś maskotka powstała tak dawno i nadal pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci 6 - letnie z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO w Rusinowie odwiedziły Panie: Magdalena Mazurkiewicz – Kaczmarek z Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Kruszwicy i Justyna Grabowska – autorka bajek dla dzieci. Zacni goście opowiedzieli o tym niezwykłym święcie, zaprezentowali utwory zarówno o misiach znanych jak m.in. Uszatek, Puchatek jak i tych mniej popularnych. Panie w ciekawy sposób przypomniały o gatunkach niedźwiedzi, ich zwyczajach. Nie zabrakło wspólnego ,, misiowego tańca”, prac plastycznych związanych oczywiście z niedźwiadkami i pyszności i godnych ich podniebienia, czyli cukierków. Za wspaniałą pracę w toku całego spotkania, dużą wiedzę na temat misiowego świata – tego rzeczywistego jak i literackiego cała grupa sześciolatków otrzymała dyplom przyjaciół pluszowego misia, z czego jest bardzo dumna.

Autor: administrator Dodano dnia: środa 07 grudnia 2016 - 10:19:38

DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Tegoroczny Dzień Patrona obfitował w wiele atrakcji dzięki gościom, którzy zawitali do naszej szkoły. Byli to przedstawiciele 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu. Żołnierze w przygotowanej na tę okazję multimedialnej prezentacji ukazali strukturę wojska w Polsce, zaprezentowali też sprzęt bojowy jakim dysponuje nasza armia. Jednak najwięcej emocji wzbudziła nauka musztry. Tym bardziej, że ci, którzy wykonali ją najlepiej otrzymali certyfikaty.
z okazji Dnia Patrona każda z klas przygotowała tematyczne prace plastyczne, które wyeksponowano na szkolnym korytarzu.

Autor: administrator Dodano dnia: środa 07 grudnia 2016 - 10:18:36

APEL O OSZCZĘDZANIU Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość daje uczniom Szkolna Kasa Oszczędności. Każdego roku uczniowie uczą się oszczędzania.
18 listopada 2016 r. odbył się szkolny apel przygotowany przez uczniów klasy II pod kierunkiem pani K. Przybylskiej. Drugoklasiści zachęcili swoich kolegów ze szkoły do składania swoich pieniędzy na książeczkach SKO śmiesznymi wierszami, piosenkami związanymi z tematyką oszczędzania i rozrzutności.
Apel wszystkim się podobał i na pewno zmobilizuje uczniów do dalszego systematycznego oszczędzania.


Autor: administrator Dodano dnia: piątek 18 listopada 2016 - 19:48:03

AKADEMIA NFZ „Prawa Pacjenta Dziecka w szkole” Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w przygotowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia akcji edukacyjnej „Prawa Pacjenta Dziecka w szkole”. Celem akcji jest zapoznanie uczniów szkół podstawowych z prawami pacjenta oraz pogłębienie ich wiedzy natemat profilaktyki zdrowotnej i zachowań prozdrowotnych. Główne założenie to przeprowadzenie lekcji w oparciu o przygotowane scenariusze o tematyce zdrowotnej.
17 listopada szkołę odwiedziła pani Magdalena Garstka - Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego, która przeprowadziła z uczniami klas II - VI zajęcia na temat praw dzieci - małych pacjentów szpitali. Zajęcia miały formę warsztatową i spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci, które bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu wykazując się dość sporą wiedzą z omawianego tematu.
Akcja edukacyjna „Prawa Pacjenta Dziecka w szkole” została objęta Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezydenta miasta Warszawy.

Autor: administrator Dodano dnia: piątek 18 listopada 2016 - 19:46:45

ŚNIADANIE DAJE MOC!!! Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Dlatego, podobnie jak w ubiegłych latach dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy II i III wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”.
Celem programu było:
• zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
• przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.
Dla naszych dzieci był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.
Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, owoce, warzywa. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt.
„Uśmiechy na buziach i pełne brzuszki, to jest to, co lubią wszystkie maluszki”.
Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania.
Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Autor: administrator Dodano dnia: środa 16 listopada 2016 - 14:03:05

V edycja Festiwalu piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Piosenka w polowym mundurze” Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Już po raz piąty nauczycielki z naszej szkoły – p. Katarzyna Przybylska i p. Ilona Konieczyńska zorganizowały ten konkurs, który w tym roku odbył się 24 października. Do „śpiewającej” rywalizacji zaproszono wokalne talenty z naszej gminy Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie klas IV – V z sześciu szkół podstawowych naszej gminy: z Polanowic, Chełmc, Sławska Wielkiego, szkoły nr 1 z Kruszwicy, Racic oraz Rusinowa.
V edycji festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej przyświecało hasło ”Miłość w wojennych okopach”.
Celem tej edycji była popularyzacja różnorodnych pieśni z okresu I i II wojny światowej, pieśni wojskowych, które stały się popularne dzięki uniwersalnemu miłosno – patriotycznemu przesłaniu. Wiara, nadzieja, miłość, ból rozstania… Wszystko to można było znaleźć w tych wojennych piosenkach.
Występy uczniów oceniało sprawdzone już jury:
• pani Elżbieta Borzyszkowska – emerytowana nauczycielka muzyki
• pani Halina Gralak – również emerytowana nauczycielka muzyki oraz
• pani Iwona Jasińska – instruktor sekcji wokalnej przy Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy
komisja jurorska przyznała :
I miejsce – Kacper Kamiński ze szkoły podstawowej w Woli Wapowskiej
II miejsce – Miriam Dopierała ze szkoły podstawowej w Polanowicach
III miejsce – Zuzanna Luber ze szkoły podstawowej w Racicach
Jak co roku została przyznana nagroda specjalna „Słowik w polowym mundurze” ufundowana przez dowódcę1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu. Jednostkę wojskową z Inowrocławia reprezentowali:
• starszy chorąży Marek Grzębski
• starszy referent Zbigniew Olszewski
To właśnie oni zdecydowali, że tegoroczny Słowik trafił w ręce Miriam Dopierały – uczennicy ze szkoły podstawowej w Polanowicach.
Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Pietralska, Ola Dominiak i Kryspin Stranc.
Część konkursową poprowadziły uczennice naszej szkoły: Wiktoria Pogorzały oraz Oliwia Pietralska.
Fundatorem nagród był Dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w kruszwicy – pan Marcin Piotrowski


Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 07 listopada 2016 - 12:13:27

ZA TRUD, ZA SERCE, ZA UŚMIECH,... – DZIĘKUJEMY Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  To Oni troszczą się o naszą przyszłość i nasze życie, kształtują nasze serca i umysły. Kto ? Oczywiście Nauczyciele. Okazją do ciepłych słów, życzeń, podziękowań skierowanych zarówno do nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji było Święto Pracownika Edukacji Narodowej obchodzone w naszej szkole 17 października 2016 roku. Na uroczystym spotkaniu zebrali się emerytowani i obecni pracownicy placówek w Popowie i Rusinowie ,pensjonariusze i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Tarnówku oraz cała społeczność uczniowska naszej szkoły. O dobry nastrój zgromadzonych zadbały dzieci sześcioletnie z oddziału przedszkolnego przygotowane przez p. Katarzynę Wiatr oraz niezawodny jak zwykle szkolny chórek pod kierownictwem p. Katarzyny Przybylskiej. Przedszkolaki w przedstawieniu pt. „Za trud, za serce, za uśmiech,… - dziękujemy” w humorystyczny sposób przedstawiły trudy pracy nauczyciela jak i wiele jej pozytywnych aspektów. Nie zabrakło życzeń, wesołych piosenek, tańca i gry na instrumentach. Mamy nadzieję, że występy rozbawiły publiczność oraz stanowiły dobrą formę do podziękowań naszym nauczycielom za ich trudną i odpowiedzialną pracę.
Autor: administrator Dodano dnia: środa 02 listopada 2016 - 14:06:27

Piknik Rodzinny Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Na piątkowy dzień 9 września pogoda zaplanowana była już od dawna, bo przygotowania do Pikniku Rodzinnego obiecywały, że będzie to wspaniały dzień dla uczniów, nauczycieli i rodziców. I tak też było.
Od godziny 13.00 ruszyły do rywalizacji sportowych wszystkie klasy.
Młodsi uczniowie zmagali się z przekładaniem szarfy, torem przeszkód. Natomiast starsi musieli poradzić sobie np. ze skokami w worku, przenoszeniem wody w misce.
Na uczniów czekały też stoiska z przepysznymi ciastami , które upiekły mamy, soki, lizaki i lody. Była też okazja, jak na każdym pikniku, do zjedzenia kiełbaski z grilla. Nie zabrakło również ulubionej przez dzieci waty cukrowej.
Atrakcją pikniku (jak się okazało, nie tylko dla najmłodszych) były dmuchane zjeżdżalnie, trampolina oraz „suchy basen”.
O 15.30 dołączyli do dzieci rodzice. Teraz dopiero rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja. Drużyny złożone z rodziców, nauczycieli i uczniów walczyły ze sobą w przeróżnych dziwnych konkurencjach. Na szkolnych boiskach rozegrano zaciekłe mecze w piłkę nożną pomiędzy rodzicami i dziećmi oraz w „Dwa ognie” między mamami i nauczycielkami. Nieważne były wyniki. Liczyła się tylko wspaniała zabawa. Na koniec zabawy wszystkie panie – małe i duże mogły wspólnie zatańczyć zumbę.
A ten piękny dzień udał się dlatego, że wszyscy, a więc rodzice, nauczyciele i uczniowie byli gospodarzami uroczystości. Dziękujemy wszystkim za wyjątkowy piknik rodzinny w naszej szkole.


Autor: administrator Dodano dnia: sobota 15 października 2016 - 20:26:49

Idź do strony   <<        >>