Logowanie | Rejestracja
DZIEŃ BABCI I DZIADKA Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Dnia 21 stycznia 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Babi i Dziadka. Udział w niej wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Kruszwicy – p. Mikołaj Bogdanowicz, Dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Kruszwicy – p. Bogdan Hałasa, Radna Rady Miejskiej w Kruszwicy – p. Wanda Grabska, ksiądz proboszcz Bronisław Haniewicz, Babcie, Dzidkowie, nauczyciele i uczniowie.
Z okazji tak wspaniałego święta uczniowie wszystkich klas przedstawili piękne występy artystyczne – wiersze, piosenki, scenki, życzenia. Nad ich przebiegiem czuwali wychowawcy oraz nauczyciel prowadzący imprezę – p. Anna Sulińska. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu tak bardzo przez nas wszystkich lubianych kolęd. Dla Babć i Dziadków były to chwile pełne wzruszeń i radości, bowiem wnuczęta recytacją, wokalem, tańcem wyraziły to, jak bardzo doceniają ich ogromną miłość, opiekę oraz troskę.
Kolejnym niezmiernie miłym akcentem spotkania było ukoronowanie, a także udekorowanie szarfami zwycięzców plebiscytu na Królową i Króla oraz Księżniczkę i Księcia Babć i Dziadków. Do grona zwycięzców weszli: p. Łucja Chwalisz, która została Królową Babć,
p. Edmund Arent – zdobywca tytułu Króla Dziadków, p. Irena Augustyniak, jakiej przypadł
w udziale honor Księżniczki oraz p. Jerzy Pietrzak – w roli tegorocznego Księcia. Uroczystość uwieńczyło wręczenie przez Dyrekcję szkoły – p. Annę Wiśniewską i przez pana Burmistrza medali dumnie prezentujących napis: PRZYJACIEL SZKOŁY. Obdarowani nimi zostali państwo Teresa i Czesław Wojciechowscy, Barbara i Henryk Lampowscy, Tadeusz
i Jadwiga Depta, Marian i Cecylia Nalewaj, Józef i Renata Dudek, Michał i Teresa Cieśla oraz Hieronim i Maria Szymańscy. Zaznaczyć należy, iż wyżej wyróżnieni przekazali jeden procent swojego podatku na potrzeby szkolnej społeczności.
Dzień Babci i Dziadka obchodzony w rusinowskiej podstawówce to z całą pewnością wyjątkowe wydarzenie w życiu tej placówki oraz społeczności lokalnej, które na stałe wpisane jest w kalendarz uroczystości szkolnych.
Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i życzymy im dużo zdrowia oraz długich lat życia!
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 03 marca 2014 - 12:38:12

JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  19 grudnia 2013 roku gdy mrok otulił świat nasza szkoła rozbłysła mnóstwem świateł- od zapalonych świec, lampek, ale przede wszystkim serc ludzi, którzy w tym dniu przybyli do placówki. Wśród zaproszonych gości byli: dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Kruszwicy- Bogdan Hałasa, proboszcz parafii Chełmce- ks. Bronisław Haniewicz, Komendant Gminny OSP w Kruszwicy- Jacek Kaczmarek, Radna Rady Miejskiej w Kruszwicy- Wanda Grabska, sołtys sołectwa Rusinowo- Magdalena Pogorzały, sołtys sołectwa Gocanowo- Błażej Dembski, sołtys sołectwa Kicko, Tarnówko- Piotr Wesołowski, przedstawiciele Rady Rodziców oraz mieszkańcy okolicznych wiosek.
Bożonarodzeniowe przedstawienie przygotowali najmłodsi uczniowie oddziału przedszkolnego pod kierunkiem Katarzyny Wiatr, o scenografię zadbały: p. Grażyna Marciniak, p. Edyta Kołodziejska, zaś oprawę muzyczną zapewniła p. Katarzyna Przybylska
Zgodnie z tytułem przedstawienia „Pójdźmy wszyscy do stajenki” na scenie obok Maryi, Józefa, aniołów, pastuszków, królów pojawiły się takie postacie z bajek i baśni jak Czerwony Kapturek, Kopciuszek czy Sierotka Marysia. Każdy dał dzieciątku nie tylko dar, ale i zapewnienie o kierowaniu się w codziennym życiu według zasad uczciwości, prawdomówności czy pracowitości.
Mali artyści zachwycili obecnych swą wspaniałą grą aktorską, a ich piękne stroje podniosły efektywność występu. Nie zabrakło życzeń i pysznych pierników, które na zakończenie spotkania dzieci rozdawały zebranym.
20 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego wystąpili ponownie tym razem na uroczystym spotkaniu z całą społecznością szkolną oraz emerytowanymi pracownikami szkoły.
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 03 marca 2014 - 12:34:22

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Warto się czasem zasłuchać
w wiatru granie, szum gałęzi,
listopadów przemijanie.
Warto się czasem zasłuchać
w grobów ciszę,
by mowę wieków usłyszeć.
One mówią…

Dnia 12 listopada na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście – dyrektor Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia Pan A. Sieradzki, specjalista do spraw edukacji Pani J. Goczkowska, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie.
W części artystycznej, przygotowanej przez Panią Justynę Grześkowiak, uczniowie klasy V przybliżyli zgromadzonym historię naszego kraju. Piątoklasiści scenkami, wierszami oraz pieśniami żołnierskimi zobrazowali sytuację polityczną ojczyzny, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli nieustannie wychodził z inicjatywą walki za państwo.
Po skończonej uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 09 grudnia 2013 - 13:18:54

"POŻAR" W SZKOLE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Dnia 8 listopada 2013 r. w naszej szkole odbyły się ćwiczenia na wypadek wybuchu pożaru w budynku szkoły. Po ogłoszeniu alarmu – trzy dzwonki – przeprowadzona została ewakuacja. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy niezwłocznie udali się do punktu zbiórki, jakim jest boisko, po czym pani dyrektor sprawdziła stan osobowy ewakuowanych. Na miejsce błyskawicznie przybyły straż pożarna
i jednostka pogotowia ratunkowego. Dyrekcja przekazała informacje na temat zdarzenia dowódcy działań ratunkowych. Po powzięciu informacji strażacy przystąpili do czynności gaśniczych, a ratownicy medyczni do udzielenia pomocy poszkodowanemu, który pozostał
w pomieszczeniu objętym symulowanym pożarem. Akcja ewakuacyjno – gaśnicza przebiegła szybko i sprawnie! Tego typu ćwiczenia uczą, jak zachować się w sytuacji zagrożenia
i przygotowują dzieci do szybkiego opuszczenia budynku zgodnie z przyjętą procedurą ewakuacji uczniów oraz pracowników szkoły. Po zakończeniu działań został omówiony przebieg zdarzenia.
Korzystając ze spotkania z uczniami strażacy oraz ratownicy medyczni przypomnieli najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa, a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci chętnie brały udziały w ćwiczeniach, dzięki czemu doskonaliły swoją wiedzę i umiejętności, jakie są potrzebne każdemu z nas i mogą okazać się decydujące w sytuacjach ratowania życia.
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 09 grudnia 2013 - 13:17:44

FANTAZJA TEATRALNA O DORASTANIU Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  22 Października miała miejsce transmisja spektaklu „Calineczka”. Ów musical, oparty na motywach baśni Hansa Christiana Andersena, to przedstawienie o dorastaniu, wkraczaniu w świat dorosłych, poszukiwaniu przyjaźni i trudu odnalezienia się we współczesnym świecie na przykładzie maleńkiej dziewczynki.
Dzięki spektaklowi młodzi widzowie mieli szansę przeżycia wielu wrażeń w bajkowej scenerii, ukazującej pełnię życiowych prawd.
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 09 grudnia 2013 - 13:16:18

DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  14 października również w naszej szkole uroczyście obchodzimy Dzień Komisji Edukacji Narodowej, powszechnie znany jako Dzień Nauczyciela. Uroczysty apel odbył się 15 października, a program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VI . Młodych aktorów reżyserską opieką otoczyły p.N. Mielcarek i p. G. Paczkowska. Widzowie docenili wysiłek artystów, oryginalny pomysł i dowcip częstymi brawami. Pięknym akcentem jak co roku były odwiedziny pracowników emerytów naszej szkoły. Podczas uroczystej akademii przemówienia wygłosili pani dyrektor Anna Wiśniewska, przedstawiciel Rady Rodziców oraz zaproszonych gości. Na apelu zostały również wręczone kwiaty tym nauczycielom, którzy obchodzili jubileusze swojej pracy zawodowej i tym, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem i pracą na rzecz szkoły. Miłym akcentem były również upominki własnoręcznie wykonane przez uczniów kl. I-III podczas zajęć świetlicowych. Podarki otrzymali nasi pedagodzy, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 09 grudnia 2013 - 13:03:38

DZIEŃ CHŁOPCA Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  30 września w naszej szkole obchodzona Dzień Chłopca. Z tej okazji Samorząd Szkolny wraz z opiekunem panią Justyna Kowalską przygotował krótki występ artystyczny. Ponadto chłopcy uczestniczyli w kilku konkurencjach m.in. odgadywanie marek samochodów , rozpoznawanie sprzętów budowlanych , rozwiązywanie zagadek . Nie mogliśmy zapomnieć o najmłodszych chłopcach z oddziału przedszkolnego , którzy musieli wykazać się swoja sprawnością fizyczną i ustać jak najdłużej na jednej nodze. Pod koniec imprezy chłopcy zostali poczęstowani słodkościami .
Jeszcze raz składamy chłopcom najserdeczniejsza życzenia !!!!
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 09 grudnia 2013 - 13:01:29

JUBILEUSZ OSP W RUSINOWIE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Dwunastego października w Rusinowie Ochotnicza Straż Pożarna obchodziła 90-lecie istnienia. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, następnie dowódca uroczystości – Mirosław Kiciński złożył meldunek Prezesowi Zarządu, rozpoczynając tym samym oficjalną część uroczystości.
Swoja obecnością jubilatów zaszczycili: Prezes Zarządu Wojewódzkiego OSP RP
w Toruniu – druh Zdzisław Dąbrowski, Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP w Inowrocławiu- druh Roman Zieliński, Prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Kruszwicy – druh Marek Rimer, Komendant Gminny OSP w Kruszwicy – druh Jacek Kaczmarek, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Inowrocławiu – bryg. Rafał Wesołek, Wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego- Dariusz Kurzawa, Burmistrz Kruszwicy – Dariusz Witczak, Zastępca Burmistrza Kruszwicy – Mikołaj Bogdanowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kruszwicy – Grzegorz Stanny, Przewodniczący komisji Rewizyjnej Zarządu Gminnego OSP w Kruszwicy – druh Mieczysław Musiałowski, Sołtys Sołectwa Rusinowo – Magdalena Pogorzały, Sołtys Sołectwa Gocanowo – Błażej Dembski, Dyrektor SP w Rusinowie – Anna Wiśniewska, Dyrektor CKIS „Ziemowit” – Agnieszka Chrząszcz, członek honorowy jednostki – Tadeusz Gawrysiak, ksiądz proboszcz Parafii Chełmce – ks. Bronisław Haniewicz, sympatyk jednostki – ks. Remigiusz Malewicz oraz jednostki OSP z terenu Gminy Kruszwica.
Uroczystość uświetniły występy uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego
w Rusinowie przygotowanych przez panią Katarzynę Przybylską oraz sekcji wokalnej działającej przy CKIS „Ziemowit” pod okiem pani Iwony Jasińskiej.
Burmistrz Kruszwicy wręczył nagrody w ogłoszonym przez jednostkę OSP Rusinowo konkursie plastycznym pod nazwą „Strażak bohaterem”. Nagrodzonymi uczniami zostali: Martyna Mikołajczak, Krysia Wesołowska, Igor Nalewaj, Kacper Kaczmarek, Weronika Pawłowska, Michaela Paluszak, Maciej Fijałkowski, Natalia Dominiak, Wojciech Kiciński.
Autor: administrator Dodano dnia: niedziela 08 grudnia 2013 - 13:09:00

„SKĄD NASZ RÓD” Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Natalia Dominiak, Ola Sobczak i Iza Welka zajęły I miejsce w tegorocznym konkursie przyrodniczym organizowanym przez Nadgoplański Park Tysiąclecia w Kruszwicy. Dziewczęta pokonały sześć zespołów ze szkół podstawowych zmagających się z trudnymi pytaniami konkursowymi. W konkursie plastycznym „Barwy nadgopla” Maja Pietralska z klasy I zajęła 3 miejsce. Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 28 października 2013 - 10:29:17

NAUKOWE ZMAGANIA W TORUNIU Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  27 września już po raz kolejny szóstoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w Europejskiej Nocy Naukowców. Poznawanie świata za pomocą doświadczeń i eksperymentów był wspaniałą przygodą.”Kuchenne Rewolucje, laboratoryjne wariacje”, umożliwiły przeprowadzenie eksperymentów przez obserwatorów zajęć. Pokaz „Magiczna chemia” pełen był doświadczeń podczas których byliśmy świadkami zaskakująco zmieniających się barw przeplatanych ognistymi wybuchami oraz dźwiękiem ryczących żelków czy też wybuchających balonów. Poddaliśmy się również zabiegowi elektrostymulacji mięśni naszych rąk. Udział w nocy naukowców był niezwykłym doświadczeniem wciągającym na niezwykłą ścieżkę wiedzy.
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 28 października 2013 - 10:28:12

Idź do strony   <<        >>