Logowanie | Rejestracja
Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Od kilkunastu już lat w pierwszych dniach września w murach szkół w gminie Kruszwica rozbrzmiewają strofy wierszy. Dzieje się to za sprawą cyklicznie organizowanych Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń. Poeci z różnych stron naszego kraju prezentują uczniom swój dorobek literacki, odpowiadają na pytania (czasem nietypowe i trudne) ciekawskich uczniów, prowadzą ciekawe zajęcia wprowadzające w świat poezji. W naszej szkole gościła pani Jolanta Sztejka z Bydgoszczy. Ciekawym punktem spotkania było prezentowanie wydanych tomików poezji i „oryginalnych” jej rękopisów np. na rachunkach. Bardzo to niektórych z nas zainteresowało. Na zakończenie szkolna gromadka podziękowała poetce za wyprawę w świat poezji bukietem kwiatów, a szkolny fotograf uwiecznił to okolicznościowym zdjęciem.


Fotorelacja
http://ogolnopolskie.blogspot.com/
Autor: administrator Dodano dnia: niedziela 20 września 2015 - 15:06:21

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  [size]Kolejny już raz rozpoczął się pierwszego września nowy rok szkolny. Nowy rok – nowe wyzwania przed uczniami , ich rodzicami i nauczycielami oczywiście. Na uroczystości w szkole w Rusinowie dyrektor szkoły Anna Wiśniewska powitała zebranych , złożyła wszystkim życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a uczniom życzyła zapału w zdobywaniu wiedzy. Szkolna gromadka powiększyła się o grono nowych kolegów, którzy przedstawieni zostali na uroczystym apelu. Nie zabrakło również okolicznościowego wystąpienia uczniów klasy szóstej, której reprezentant wygłosił referat upamiętniający rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zebrani uczcili minutą ciszy pamięć ofiar tamtych dni .


Fotorelacja

[img]http://rozpoczenc.blogspot.com//
Autor: administrator Dodano dnia: niedziela 20 września 2015 - 15:05:08

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W dniu 26 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/2015. W apelu uczestniczyli zaproszeni goście oraz Grono Pedagogiczne i uczniowie naszej szkoły.
Dyrektor szkoły Pani Anna Wiśniewska pogratulowała wszystkim, którzy uzyskali promocję do klas programowo wyższych, życzyła dobrego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje.
Uczniom, którzy ukończyli naukę z wyróżnieniem wręczone zostały dyplomy oraz nagrody książkowe. W trakcie apelu podsumowano również wyniki konkursów i zawodów szkolnych.


Zdjęcia:

http://zakonczenier.blogspot.com/
Autor: administrator Dodano dnia: niedziela 20 września 2015 - 15:03:34

DZIEŃ KOBIET Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W piątek 6 marca w Szkole Podstawowej w Rusinowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie klas IV –VI przedstawili montaż słowno- muzyczny, w którym próbowali poznać naturę kobiet i przedstawić różne typy kobiet na wesoło. Program artystyczny wywoływał salwy śmiechu wśród widowni płci pięknej i nie tylko, gdyż chłopcy poprzebierani byli za dziewczyny i popisywali się swoimi umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi. Uczniowie przygotowywali się do występu pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego pana Marcina Luzinskiego.
Po występie członkowie samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem panią Nataszą Mielcarek ogłosili wyniki konkursu na najsympatyczniejsza dziewczynę w poszczególnych klasach i tak: w oddziale O zwyciężyła Gabrysia Stasiak, w klasie I Krysia Wesołowska, w klasie II Zuzanna Nowak,
w klasie III Oliwia Górska, natomiast w klasach starszych tytuł najsympatyczniejszej dziewczyny uzyskały: w klasie IV Małgorzata Sroka, W klasie V Weronika Pawłowska i w klasie VI Karolina Arent. Wszystkie zwyciężczynie otrzymały piękne kwiaty oraz pamiątkowe szarfy. Na koniec chłopcy odśpiewali tradycyjne sto lat dla wszystkich kobiet małych i dużych, a pani Dyrektor Anna Wiśniewska poczęstowała wszystkich uczniów szkoły słodkimi niespodziankami, ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Zdjęcia:

[img]http://dzienkobiet2015.blogspot.com/
Autor: administrator Dodano dnia: czwartek 26 marca 2015 - 17:09:17

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2015 Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Dnia 21 stycznia każda z klas pod kierunkiem swego wychowawcy, przygotowała programy artystyczne pełne wesołych piosenek, nastrojowych wierszy a nawet nowoczesnych tańców. Występom małych i nieco większych aktorów towarzyszyły głośne brawa, śmiech, ale i również. Ważnym punktem spotkania, którego wszyscy oczekiwali z drżeniem serca, było ogłoszenie wyników przeprowadzonego wcześniej plebiscytu na Króla i Królową, Księżniczkę i Księcia Babć i Dziadków. Tytuł Królowej, czyli babci z najliczniejszą gromadka wnucząt, przypadł w tym roku pani Jadwidze Arent. Królewskie tytuły otrzymali także panowie Henryk Krych i Piotr Wesołowski. Zwycięzców konkursu koronowali: Burmistrz Kruszwicy – Dariusz Witczak i dyrektor szkoły Anna Wiśniewska.
Spotkanie to stało się tez okazja do uhonorowania tych babć i dziadków, którzy dobro dzieci staw jaja na pierwszym miejscu i od kilku lat przeznaczają 1 % swojego podatku na rzecz szkoły w Rusinowie. Dla nich, za prawdziwy dar serca, przygotowano specjalne podziękowania i medale. Gościem honorowym uroczystości był ksiądz Bronisław Haniewicz – proboszcz chełmieckiej parafii. Ukochani dziadkowie zostali obdarowani przez swoje wnuczęta nie tylko występami artystycznymi, ale także własnoręcznie wykonanymi upominkami. Nie zabrakło też pysznych, domowych ciast, które są specjalnością niezawodnych w tym względzie mam.

Zdjęcia:


http://dzienbabciidziadka2015.blogspot.com/2015/03/dzien-babci-i-dziadka.html
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 23 marca 2015 - 16:13:54

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  7 listopada z racji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości odbył się patriotyczny apel, który tym razem pod kierunkiem nauczyciela historii- pani Grażyny Paczkowskiej- przygotowali uczniowie klasy IV. Wykazali się nie lada talentem aktorskim, no i wiedzą historyczną "Rota", "Szara piechota", "Pierwsza kadrowa" czy "żeby Polska była Polską", to utwory muzyczne, które rozbrzmiewały w murach naszej szkoły. Morał płynący z programu był jeden: patriotą można być na wiele sposobów, w różnych okolicznościach, a przede wszystkim nie tylko z racji święta- lecz codziennie.

Zdjęcia

http://narodoweswietoniepodleglosci.blogspot.com/2015/03/narodowe-swieto-nipodleglosci.html
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 13 stycznia 2015 - 15:15:19

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Dnia 14.10.2013 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela).
Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Anny Sulińskiej i pani Grażyny Paczkowskiej. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie Akademii głoś zabrała p. Dyrektor Anna Wiśniewska, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 13 stycznia 2015 - 14:52:18

ROCZNICA UTWORZENIA PODZIEMNEGO PAŃSTWA POLSKIEGO Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Światowego związku Żołnierzy Armii Krajowej zorganizowano w całej Polsce obchody Podziemnego Państwa Polskiego. Tegoroczne hasło uroczyste to "My z niego wszyscy......".
Nasz szkolny apel przygotowany przez p. Grażynę Paczkowską i uczniów klasy VI przypomniał o wielkim dziele rodaków. Prawie wszyscy obecni po raz pierwszy usłyszeli o rotmistrzu Pileckim czyli o Ziutku Szczepańczyku. Slajdy prezentacji przybliżyły obrazy bohaterskich Szarych Szeregów w powstaniu warszawskim, a słowa i melodie wysłuchiwanych piosenek zmusiły do refleksji i zadumy nad losami bohaterów tamtych dni. 26 września wszyscy mogli również zapoznać się z gazetką tematyczną przygotowaną przez uczniów klas IV-VI, a zainspirowanych do pracy informacjami z lekcji historii.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 13 stycznia 2015 - 14:05:20

POECI W NASZEJ SZKOLE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Od wielu już lat, bo od ponad dwudziestu, w miesiącu wrześniu szkoły w gminie Kruszwica zalewają fale powieści (nie należy mylić tego zjawiska z wodami Gopła z racji położenia czy też stanów pogody- w tym roku wrzesień był wyjątkowo słoneczny). To w ramach LITERACKICH SPOTKAŃ POKOLEŃ poeci prezentują swój dorobek literacki młodemu pokoleniu. 12 września dwie młode panie poetki odwiedziły naszą szkołę. Miejmy nadzieję, że bliższy kontakt z poezją wpłynie na złagodzenie obyczajów "rogatych" uczniowskich duszyczek.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 13 stycznia 2015 - 14:04:17

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Rozpoczął się nowy rok szkolny. Kolejny już raz 1 września szkolna gromadka z żalem (po zakończonych wakacjach) i ciekawością (Jak to będzie w szkole- to myśli przedszkolaków) przybyła w mury rusinowskiej szkoły. Dyrektor Anna Wiśniewska rozwiała wątpliwości obu grup. W powitalnym przemówieniu powiedziała, że już za dziesięć miesięcy wakacje, a w naszej szkole dzieje się wiele interesujących rzeczy. Nie zabrakło także wystąpienia uczniów klasy V, krórzy przygotowali pod kierunkiem nauczycielki historii- Grażyny Paczkowskiej- program upamiętniający rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 12 stycznia 2015 - 20:55:31

Idź do strony   <<        >>