Logowanie | Rejestracja


CUDOWNYCH RODZICÓW MAM... Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Maj i czerwiec to miesiące, w których obchodzone są rodzinne święta: 26 maja – Dzień Matki, a 23 czerwca – Dzień Ojca. W naszej szkole stało się już tradycją obchodzenie tych rodzinnych świąt. W tym roku dzień ten obchodzony był 15 czerwca pod hasłem: „Cudownych rodziców mam”.

W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie składali swoim rodzicom podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło rodzinne oraz przygotowali dla swoich rodziców liczne niespodzianki. Słowem i piosenkami dzieci pragnęły wyrazić swoim rodzicom miłość i wdzięczność za ich rodzicielską dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza. Swoim występem uczniowie pragnęli podziękować rodzicom za ich miłość i za to, że zawsze przy nich są w chwilach szczęścia i wtedy, gdy potrzebują ich rodzicielskiej rady.

Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Były to chwile pełne wzruszeń i miłości.
Dzień Mamy i Taty przebiegł w miłej i ciepłej atmosferze.

Autor: administrator Dodano dnia: piątek 30 czerwca 2017 - 20:36:04

Silverado City Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  19 czerwca młodsi starsi przedszkolacy i młodsi uczniowie odwiedzili miasteczko westernowe. Grupę przywitał kowboj i przeniósł w czasie do Ameryki z czasów XIX wieku.
Dzieci zwiedziły Mexico hall, budynek Sheriff’a i więzienie, strzelnicę, bank, fort, sklepiki, chatę kowala, Saloon. A na obrzeżach miasteczka dzieci zobaczyły mini zoo, kopalnię, gdzie mogły wypłukiwać srebro oraz wioskę indiańską.
Atrakcją dla wszystkich było łapanie dzieci na lasso. Uczestniczyły też w napadzie na bank – jednej z najbardziej widowiskowych scenek w Polsce, przy użyciu ładunków pirotechnicznych.
Oglądały również zapierające dech w piersiach pokazy jazdy zręcznościowej i kaskaderskiej na koniach.
Oczywiście nie zabrakło wśród atrakcji pobytu w Miasteczku Urwisów oraz na Farmie Dmuchańców.

Autor: administrator Dodano dnia: piątek 30 czerwca 2017 - 20:27:40

Czy znasz najbliższą okolicę? Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Już po raz trzynasty trzyosobowe zespoły, w których skład weszli przedstawiciele uczniów klas V i VI szkół podstawowych naszej gminy, rywalizowały ze sobą podczas konkursu przyrodniczego „Czy znasz najbliższą okolicę”. Konkurs składa się z dwóch części – indywidualnie pisanego testu dotyczącego zjawisk przyrodniczych i nadgoplańskiej fauny i flory oraz biegu, podczas którego drużyny wykonują różne zadania. Tym razem min. szacowali wysokość i obliczali wiek drzewa, przeprowadzali i opisywali doświadczenie „Kropla tuszu w szklance zimnej i ciepłej wody”, wyznaczali kierunki geograficzne. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: etap indywidualny – I miejsce Wiktoria Pogorzały, II miejsce Aleksandra Dominiak (uczennice SP im. Wojska Polskiego w Rusinowie), III miejsce – Joanna Wiśniewska (uczennica SP im. Armii Krajowej w Chełmcach); etap drużynowy – I miejsce Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Rusinowie (Aleksandra Dominiak, Wiktoria Pogorzały, Amelia Wawrzyniak), II miejsce SP im. Armii Krajowej w Chełmcach (Joanna Wiśniewska, Zuzanna Wiśniewska, Dominika Płatała), III miejsce SP im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej (Katarzyna Ostrowska, Paweł Borowiak, Szymon Starosta).

Autor: administrator Dodano dnia: piątek 30 czerwca 2017 - 20:26:30

Sukces naszych Trzecioklasistów! Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Co roku w naszej Gminie odbywają się konkursy wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz matematycznych dla uczniów klas trzecich Szkół Podstawowych Gminy Kruszwica.
Nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:
Gminny Konkurs Ortograficzny – drugie miejsce zajął uczeń kl.3 naszej Szkoły Hubert Wieczorek.
Gminny Konkurs Matematyczny- drugie miejsce zajęła uczennica kl. 3 naszej Szkoły Zosia Kucharska, trzecie miejsce zajął Hubert Wieczorek. Do konkursów uczniów przygotowała p. U. Kawalerska.
GRATULUJEMY!
Autor: administrator Dodano dnia: środa 07 czerwca 2017 - 09:57:54

O KOBIETACH DLA KOBIET Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Święto pań i koleżanek uczcili chłopcy z klasy 6, przygotowując z tej okazji krótki program o zabarwieniu humorystycznym. Pokazali w nim w zabawny sposób to, jak widzą rolę kobiet we współczesnym świecie.
Największy entuzjazm płci pięknej wywołały popisy wokalne chłopców, którzy doskonale sparodiowali gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej. Nie zabrakło tez upominków – własnoręcznie wykonanych kartek niespodzianką – znaczeniem imion każdej z pań.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 06 czerwca 2017 - 19:50:17

WYCIECZKA DO STOLICY Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W dniach 10 - 12 maja uczniowie klas IV- VI zwiedzali Warszawę.Spacerowali z przewodnikiem po Starym Mieście i Traktem Królewskim. Podziwiali Stadion Narodowy i Łazienki. Uczestniczyli w warsztatach charakteryzacji w Warszawskiej Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych . W Centrum Nauki Kopernik odkrywali tajemnice ciała ludzkiego, działanie wielu sił przyrody, a nawet poczuli wrażenia z tonącego Titanika.

Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 05 czerwca 2017 - 20:41:52

KONKURSY MATEMATYCZNE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  - Uczniowie klasy VI uczestniczyli w gminnym konkursie geometrycznym "O Puchar Dyrektora Zespołu Oświaty i Wychowania w Kruszwicy". Druzyna w składzie: Jakub Głowacki, Martyna Kowalska i Marta Wylandowaska zdobyli IV miejsce w gminie, natomiast Martyna Kowalska zdobyła III miejsce w zmaganiach indywidualnych.( zdjęcia w załączeniu)
- Uczennice klasy czwartej Zuzanna Nowak i Natalia Pawłowska walczyły w powiatowym konkursie matematycznym "Mała Olimpiada Matematyczna dla klas IV" Zuzanna Nowak zdobyła III miejsce.
Gratulujemy udziału i bardzo dobrych wyników.
Do konkursów przygotowywała uczniów Barbara Siewkowska.

Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 05 czerwca 2017 - 20:41:21

PIKNIK RODZINNY Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Piątkowe, słoneczne popołudnie 2.06. 2017 r. zgromadziło na szkolnym boisku uczniów, ich rodziny, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły . Celem spotkania była wspólna zabawa i jeszcze lepsza integracja na PIKNIKU RODZINNYM. Nie zabrakło wielu atrakcji, nie tylko dla najmłodszych. Dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny , wspólny taniec zumby, konkurencje sportowe i wiedzowe wypełniały czas uczestnikom pikniku. Po wysiłku fizycznym można było uzupełnić kalorie watą cukrową, kiełbaskami z grilLa, lodami, napojami , pysznym ciastem. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne takie spotkania!

Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 05 czerwca 2017 - 20:36:49

GMINY KONKURS RECYTATORSKI „SŁOWEM MALOWANE” Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  24 maja 2017 roku na deskach kruszwickiego Centrum Kultury i Sportu „ Ziemowit” odbyła się szesnasta już edycja GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „SŁOWEM MALOWANE” . W konkursie udział wzięli uczniowie oddziałów przedszkolnych: z grupy młodszej : Bartosz Krąkowski, Zofia Wesołowska oraz z grupy starszej - Lena Raźna, Borys Wieczorek, Jan Wojciechowski. Interpretacja wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej w wykonaniu „ starszaków” wzbudziła uznanie jury. W kategorii -recytacja indywidualna dzieci sześcioletnich, Lena Raźna z utworem pt. „ Może potem…” zajęła miejsce trzecie. Z kolei Jaś Wojciechowski i Borys Wieczorek w kategorii duety namalowali słowem wiersz „Burza”, plasując się na drugim miejscu. Uczniów do konkursu przygotowały – p. Romana Orzechowska i p. Katarzyna Wiatr. Gratulujemy!!!

Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 05 czerwca 2017 - 20:33:25

X BIEG PIASTOWSKI Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Dnia 13.05.2017 odbył się X Bieg Piastowski . Uczniowie licznie prezentowały nasza szkołe,ale na najwyższe uznanie zasługuja : Weronika Grobelska kl.II - zajęła II miejsce oraz Witor Wawrzyniak kl. VI - zajął III miejsce . Serdeczne Gratulacje...

Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 05 czerwca 2017 - 20:31:48

Idź do strony       >>