Logowanie | Rejestracja


LITERACKIE SPOTKANIA POKOLEŃ Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Przełom lata i wczesnej jesieni to zapowiedź ciekawych spotkań, w tym czasie bowiem mają miejsce Literackie Spotkania Pokoleń.
W tym roku mury naszej szkoły odwiedziły panie poetki, które przeprowadziły z naszymi uczniami bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe. Polegały one na zabawie w tworzenie wierszy. Panie zapoznały nas z dwiema krótkimi formami poetyckimi: haiku i limerykiem. Zajęcia te pokazały, ze tworzenie poezji, choć bardzo przyjemne, nie należy wcale do zadań łatwych. Wymaga bowiem nie tylko dużego zasobu słownictwa, wyobraźni ale przede wszystkim ogromnej dyscypliny.
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 09 października 2017 - 21:30:53

NARODOWE CZYTANIE Stanisław Wyspiański „Wesele” Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Już po raz czwarty uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem pary prezydenckiej Agaty Kornhauser – Dudy i Andrzeja Dudy. Podobnie jak w ogrodach pałacu prezydenckiego w murach naszej szkoły czytaliśmy fragmenty Wesela Stanisława Wyspiańskiego.
Ponieważ dramat ten obfituje w liczne symbole odnoszące się do współczesnej autorowi sytuacji społeczno – politycznej, prowadzące spotkanie Marta Wylandowska i Weronika Górska przedstawiły zebranym rys historyczny.
Cieszy nas bardzo, że w tym roku fragmenty dzieła Wyspiańskiego zaprezentowali nasi nauczyciele, panie: Barbara Siewkowska, Katarzyna Przybylska, Ilona Konieczyńska, Magdalena Adamczyk, Natasza Mielcarek i Anna Sulińska.
Nie zabrakło też kilku sł…ów o samym autorze i jego dorobku artystycznym. Lekturę Wesela urozmaiciły fragm.. filmu w reż. Andrzeja Wajdy z niezapomnianymi kreacjami wybitnych polskich aktorów oraz ścieżka dźwiękowa kompozycji Czesława Niemena
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 09 października 2017 - 21:30:10

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny. Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń. Samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy życzyła uczennicom i uczniom Pani Dyrektor Anna Wiśniewska, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.
A więc WSPANIAŁEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 11 września 2017 - 09:29:42

CUDOWNYCH RODZICÓW MAM... Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Maj i czerwiec to miesiące, w których obchodzone są rodzinne święta: 26 maja – Dzień Matki, a 23 czerwca – Dzień Ojca. W naszej szkole stało się już tradycją obchodzenie tych rodzinnych świąt. W tym roku dzień ten obchodzony był 15 czerwca pod hasłem: „Cudownych rodziców mam”.

W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie składali swoim rodzicom podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło rodzinne oraz przygotowali dla swoich rodziców liczne niespodzianki. Słowem i piosenkami dzieci pragnęły wyrazić swoim rodzicom miłość i wdzięczność za ich rodzicielską dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza. Swoim występem uczniowie pragnęli podziękować rodzicom za ich miłość i za to, że zawsze przy nich są w chwilach szczęścia i wtedy, gdy potrzebują ich rodzicielskiej rady.

Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Były to chwile pełne wzruszeń i miłości.
Dzień Mamy i Taty przebiegł w miłej i ciepłej atmosferze.

Autor: administrator Dodano dnia: piątek 30 czerwca 2017 - 20:36:04

Silverado City Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  19 czerwca młodsi starsi przedszkolacy i młodsi uczniowie odwiedzili miasteczko westernowe. Grupę przywitał kowboj i przeniósł w czasie do Ameryki z czasów XIX wieku.
Dzieci zwiedziły Mexico hall, budynek Sheriff’a i więzienie, strzelnicę, bank, fort, sklepiki, chatę kowala, Saloon. A na obrzeżach miasteczka dzieci zobaczyły mini zoo, kopalnię, gdzie mogły wypłukiwać srebro oraz wioskę indiańską.
Atrakcją dla wszystkich było łapanie dzieci na lasso. Uczestniczyły też w napadzie na bank – jednej z najbardziej widowiskowych scenek w Polsce, przy użyciu ładunków pirotechnicznych.
Oglądały również zapierające dech w piersiach pokazy jazdy zręcznościowej i kaskaderskiej na koniach.
Oczywiście nie zabrakło wśród atrakcji pobytu w Miasteczku Urwisów oraz na Farmie Dmuchańców.

Autor: administrator Dodano dnia: piątek 30 czerwca 2017 - 20:27:40

Czy znasz najbliższą okolicę? Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Już po raz trzynasty trzyosobowe zespoły, w których skład weszli przedstawiciele uczniów klas V i VI szkół podstawowych naszej gminy, rywalizowały ze sobą podczas konkursu przyrodniczego „Czy znasz najbliższą okolicę”. Konkurs składa się z dwóch części – indywidualnie pisanego testu dotyczącego zjawisk przyrodniczych i nadgoplańskiej fauny i flory oraz biegu, podczas którego drużyny wykonują różne zadania. Tym razem min. szacowali wysokość i obliczali wiek drzewa, przeprowadzali i opisywali doświadczenie „Kropla tuszu w szklance zimnej i ciepłej wody”, wyznaczali kierunki geograficzne. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: etap indywidualny – I miejsce Wiktoria Pogorzały, II miejsce Aleksandra Dominiak (uczennice SP im. Wojska Polskiego w Rusinowie), III miejsce – Joanna Wiśniewska (uczennica SP im. Armii Krajowej w Chełmcach); etap drużynowy – I miejsce Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Rusinowie (Aleksandra Dominiak, Wiktoria Pogorzały, Amelia Wawrzyniak), II miejsce SP im. Armii Krajowej w Chełmcach (Joanna Wiśniewska, Zuzanna Wiśniewska, Dominika Płatała), III miejsce SP im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej (Katarzyna Ostrowska, Paweł Borowiak, Szymon Starosta).

Autor: administrator Dodano dnia: piątek 30 czerwca 2017 - 20:26:30

Sukces naszych Trzecioklasistów! Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Co roku w naszej Gminie odbywają się konkursy wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz matematycznych dla uczniów klas trzecich Szkół Podstawowych Gminy Kruszwica.
Nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:
Gminny Konkurs Ortograficzny – drugie miejsce zajął uczeń kl.3 naszej Szkoły Hubert Wieczorek.
Gminny Konkurs Matematyczny- drugie miejsce zajęła uczennica kl. 3 naszej Szkoły Zosia Kucharska, trzecie miejsce zajął Hubert Wieczorek. Do konkursów uczniów przygotowała p. U. Kawalerska.
GRATULUJEMY!
Autor: administrator Dodano dnia: środa 07 czerwca 2017 - 09:57:54

O KOBIETACH DLA KOBIET Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Święto pań i koleżanek uczcili chłopcy z klasy 6, przygotowując z tej okazji krótki program o zabarwieniu humorystycznym. Pokazali w nim w zabawny sposób to, jak widzą rolę kobiet we współczesnym świecie.
Największy entuzjazm płci pięknej wywołały popisy wokalne chłopców, którzy doskonale sparodiowali gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej. Nie zabrakło tez upominków – własnoręcznie wykonanych kartek niespodzianką – znaczeniem imion każdej z pań.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 06 czerwca 2017 - 19:50:17

WYCIECZKA DO STOLICY Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W dniach 10 - 12 maja uczniowie klas IV- VI zwiedzali Warszawę.Spacerowali z przewodnikiem po Starym Mieście i Traktem Królewskim. Podziwiali Stadion Narodowy i Łazienki. Uczestniczyli w warsztatach charakteryzacji w Warszawskiej Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych . W Centrum Nauki Kopernik odkrywali tajemnice ciała ludzkiego, działanie wielu sił przyrody, a nawet poczuli wrażenia z tonącego Titanika.

Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 05 czerwca 2017 - 20:41:52

KONKURSY MATEMATYCZNE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  - Uczniowie klasy VI uczestniczyli w gminnym konkursie geometrycznym "O Puchar Dyrektora Zespołu Oświaty i Wychowania w Kruszwicy". Druzyna w składzie: Jakub Głowacki, Martyna Kowalska i Marta Wylandowaska zdobyli IV miejsce w gminie, natomiast Martyna Kowalska zdobyła III miejsce w zmaganiach indywidualnych.( zdjęcia w załączeniu)
- Uczennice klasy czwartej Zuzanna Nowak i Natalia Pawłowska walczyły w powiatowym konkursie matematycznym "Mała Olimpiada Matematyczna dla klas IV" Zuzanna Nowak zdobyła III miejsce.
Gratulujemy udziału i bardzo dobrych wyników.
Do konkursów przygotowywała uczniów Barbara Siewkowska.

Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 05 czerwca 2017 - 20:41:21

Idź do strony       >>